Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Ignacy w „czternastce”

W pierwszym półroczu roku szkolnego 2021/2022 siedemnastu uczniów klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 14 im. Orła Białego w Tomaszowie Mazowieckim przystąpiło do programu edukacyjnego „Być jak Ignacy” organizowanego przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

Celem programu jest popularyzacja polskiej nauki oraz pielęgnowanie pamięci o wybitnych, polskich naukowcach. Koło naukowe przybrało nazwę - Rycerze Ignacego z 14-tki. Uczniowie przez cały czas realizowali kolejne etapy konkursu. Poznali ważne informacje z następujących dziedzin:

1. Polarne odkrycia
2. Podniebne osiągnięcia
3. Zagadkowy mózg
4. Nieodkryta przyroda
5. Wielkie maszyny
6. Przemijający czas
7. Kosmiczna przygoda
8. Energetyczne wynalazki

Każdy etap oprócz informacji zawierał wywiady z naukowcami, quizy, zadania do wykonania. Konieczne było przesłanie raportu. Praca koła z 14-tki dobiega końca. Przed uczniami jeszcze kilka zadań dodatkowych i najważniejsze - wykonanie pracy konkursowej.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij