Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


III Przegląd Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych naszego miasta do udziału w III Przeglądzie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży. Głównym celem przeglądu jest zaprezentowanie uczniów uzdolnionych plastycznie oraz zachęcenie dzieci i młodzieży do czytelnictwa.

Plakat konkursu 

W związku z Rokiem Henryka Sienkiewicza organizatorzy chcą zaprosić uczniów do magicznego świata  powieści naszego noblisty. Uczestnicy konkursu wykonując prace plastyczne na przegląd będą mieli okazję do zapoznania się z prozą Sienkiewicza, a ich dzieła zainspirowane twórczością pisarza będą zaproszeniem dla innych do zapoznania się z jego książkami. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych oraz gimnazjalistów. Prace (wykonane dowolną techniką plastyczną, format A3) można składać do 30 kwietnia w sekretariacie ZSP nr 6 przy ulicy Słowackiego 32/42 lub w Miejskiej Bibliotece Publicznej na placu Kościuszki 18.


Wernisaż pokonkursowy odbędzie się 5 maja o godz. 11 00 w sali wystawowej Miejskiego Centrum Kultury  przy Placu Kościuszki 18. Wystawę będzie można oglądać do 20 maja. Na specjalne życzenie istnieje możliwość zorganizowania lekcji w galerii, podczas której zostanie przybliżona uczniom sylwetka Henryka Sienkiewicza i poprowadzone zostaną warsztaty plastyczne z quizami.

 

 

 

 

 


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij