Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Inwestycje nie tylko drogowe

Cztery ulice przebudowane, dwie w trakcie budowy i kilka na etapie projektowania – to aktualny bilans inwestycji drogowych prowadzonych przez miasto. Cały czas trwa również rewitalizacja Przystani Miejskiej.

FOTo
Ulica ks. Ignacego Jana Skorupki

Zakończyły się już prace związane z przebudową ul. Lipowej (chodniki, kanalizacja deszczowa, nawierzchnia asfaltowa), Skorupki (chodniki, kanalizacja deszczowa, nawierzchnia asfaltowa), Technicznej (miejsca parkingowe, chodniki, kanalizacja deszczowa, nawierzchnia z kostki brukowej) i Jagiellońskiej (nawierzchnia z płyt YOMB).


Trwa budowa ul. Koszykowej (w tym roku powstanie kanalizacja deszczowa, a w przyszłym chodniki i nawierzchnia asfaltowa), Kombatantów (miejsca parkingowe, chodniki, kanalizacja deszczowa, nawierzchnia asfaltowa) i łącznika ulicy Tulipanowej (chodniki i częściowa przebudowa nawierzchni w celu likwidacji barier architektonicznych).

Miasto prowadzi prace projektowe w zakresie rozbudowy ul. Borek, budowy ulic w osiedlu Mickiewicza oraz przebudowy ul. Wspólnej. Jeszcze w tym roku zostaną ogłoszone przetargi na budowę kolejnych ulic w osiedlu Wierzbora oraz przebudowę ścieżki rowerowej w ciągu ul. Jana Pawła II.

Przystań Miejska

Tomaszowski Zakład Urządzania i Konserwacji Zieleni prowadzi prace związane z rewitalizacją Przystani Miejskiej. W ramach inwestycji powstaną m.in. nowe miejsca wodowania kajaków, plaża miejska, scena letnia, boiska, przebieralnie, dwa place zabaw, eksperymentarium dla dzieci, labirynt  z zieleni, miejsca rekreacyjne oraz siłownie zewnętrzne.

Aktualnie wykonawca zajmuje się zagospodarowaniem ternu od ulicy PCK, budową toalet, ciągów pieszych oraz modernizacją elewacji budynków. W najbliższym czasie rozpocznie się remont parkingu przy ul. PCK, a także wykonane zostanie nowe ogrodzenie w formie gabionów.

Prace potrwają do końca 2019 roku. Po uzyskaniu wszystkich zgód i decyzji odbiorowych, wiosną Przystań Miejska zostanie udostępniona mieszkańcom. Inwestycja kosztować będzie blisko 6 mln zł, ale zostanie dofinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij