Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


IPN szkolił tomaszowskich nauczycieli historii

Dzięki kilkuletniej współpracy Młodzieżowego Domu kultury im. rtm Witolda Pileckiego z Instytutem Pamięci Narodowej tomaszowscy nauczyciele historii ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych mogli wziąć udział w atrakcyjnych warsztatach edukacyjnych zatytułowanych „IV rozbiór Polski” i odnoszących się do sytuacji  w Europie i na ziemiach polskich przed i w trakcie II wojny światowej.

Zdjęcie z warsztatów edukacyjnych

Powodem warsztatów były niedawno opracowane i wydane przez łódzki Oddział IPN puzzle edukacyjne wraz z obudową dydaktyczną „IV rozbiór Polski”, które mogą stać się doskonałą pomocą naukową na lekcjach historii, angażującą uczniów do kreatywnego myślenia i twórczego uczenia się. Warsztaty, w których udział wzięło 21 nauczycieli historii poprowadzili pracownicy łódzkiego IPN: Grzegorz Nawrot, oraz dr Krzysztof Latocha. Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali bezpłatnie dla szkoły  komplet pomocy dydaktycznych. Podobne szkolenia dla historyków odbyły się w Łodzi, Kołobrzegu i Piotrkowie Trybunalskim. Inicjatorem warsztatów w Tomaszowie był nauczyciel historii Radosław Pająk, który dziękuje wszystkim uczestnikom za duże zaangażowanie.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij