Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Jak Holandia, to tylko w Dziesiątce

Uczniowie oddziałów gimnazjalnych w Szkole Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków w Tomaszowie Mazowieckim mieli niepowtarzalną okazję, aby wziąć udział w zajęciach językowych prowadzonych przez wolontariusza Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana.

FOTO

Fundacja swoją działalnością wspiera dialog międzykulturowy oraz współpracę międzynarodową. Od lat gości wolontariuszy z różnych krajów, co ułatwia polskiej młodzieży poznawanie nowych kultur.

Kolejny już raz uczniowie SP nr 10 doskonalili swoje umiejętności językowe, tym razem podczas warsztatów Going Dutch! Zajęcia zostały przygotowane i przeprowadzone przez Paula van Vlieta – wolontariusza EVS z Holandii, który na co dzień wspiera działania Fundacji Artura Schumana.

W trakcie spotkania uczestnicy mieli sposobność poznać kilka ciekawych faktów dotyczących Holandii. Prowadzący w interaktywnej zabawie porównał powszechną wiedzę i stereotypy na temat tego małgo kraju z rzeczywistością. Uczniowie mieli także możliwość poznania niektórych wyrażeń i zwrotów w języku holenderskim.

Młodzież z dużym zaangażowaniem brała udział w zajęciach i doskonaliła sztukę mówienia w języku obcym. Zajęcia były bardzo interesujące, towarzyszyły im doskonałe humory uczestników.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij