Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Klimatyczna „Noc Bibliotek”

9 października br. pod hasłem: „Klimat na czytanie” w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyła się VI edycja Nocy Bibliotek. Tomaszowska książnica już po raz piąty wzięła udział w tej ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo i biblioteki.

W piątkowy wieczór w bibliotece pojawili się pasjonaci literatury oraz miłośnicy spędzania wolnego czasu z książką w ręku. Recytacja okolicznościowych wierszy, spotkanie z Hubertem Ronkiem – twórcą komiksów (który naszkicował rysograf przedstawiający „Pannę na niedźwiedziu”), prezentacja Sebastiana Wawrzyńczyka, prezesa Stowarzyszenia „Topory” na temat gier fabularnych oraz nowości literatury fantasy, to tylko niektóre atrakcje zorganizowanego przez MBP.

W ramach tomaszowskiej „Nocy Bibliotek” odbyła się także popularna w mediach społecznościowych akcja ,,Podaruj wiersz”. Zaproszeni goście otrzymali wiersze, które nawiązywały do ich zainteresowań. Na wszystkich uczestników czekały stanowiska z grami planszowo – stolikowymi, przygotowane przez przedstawicieli Stowarzyszenia ,,Topory”. Była również możliwość wzięcia udziału w „ookcrossingu”, czyli wymianie książek. Najmłodsi czytelnicy pod okiem bibliotekarek i wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 1 wykonali recyklingowe zakładki do książek, wzięli również udział w edukacyjnej zabawie polegającej na segregacji odpadów oraz wykonali rysunki związane z ochroną środowiska. Na czytelników czekała ,,Klimatyczna Półka Biblioteczna”, na której pojawiły się pozycje z księgozbioru mówiące o ochronie naszej planety i poszerzające wiedzę na temat jej klimatu. Na koniec VI edycji ,,Nocy Bibliotek” wyświetlono film pt. ,,Jakub, Mimmi i gadające psy”, ukazujący niezwykle ważne problemy kulturowe i cywilizacyjne świata dzieci i dorosłych.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij