Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2019-10-21

Kolejna kwesta na tomaszowskich cmentarzach

„Ratujmy zabytki tomaszowskich cmentarzy” – to hasło, pod którym już po raz dwudziesty drugi odbędzie się zbiórka pieniędzy na renowację zabytkowych nagrobków. 1 listopada kwestować będzie ponad stu dziesięciu wolontariuszy. Nie mijajcie ich obojętnie.

kwesta cmentarna 2019

Inicjatorem i organizatorem kwesty jest Towarzystwo Przyjaciół Tomaszowa Mazowieckiego. W tym roku akcję wspierać będzie też tomaszowska Jednostka Strzelecka 1002, której członkowie zachęcać będą do zapalania zniczy na grobach zasłużonych tomaszowian.   

Wolontariuszy, wśród których będą m.in. harcerze, urzędnicy miejscy, nauczyciele i uczniowie, lokalni społecznicy, dziennikarze i mieszkańcy miasta, którym stan zabytkowych nagrobków nie jest obojętny, spotkać będzie można od godz. 9 do godz. 16 przy głównych bramach tomaszowskich nekropolii. Pieniądze zbierać będą do specjalnie oznakowanych puszek.

Za zebrane datki zabiegom konserwacyjnym zostanie poddany grobowiec rodziny Chociszewskich i dr. Jana Serafina Rodego oraz zabytkowe ogrodzenie grobów Jana i Stanisława Narewskich.

Źródło: Tomaszów Mazowiecki, Towarzystwo Przyjaciół Tomaszowa Mazowieckiego, ratowanie zabytkowcyh nagrobków, kwesta cmentarna

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij