Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Kręglarze Pilicy ponownie z medalami

20 i 24.01.2021 r. w Sierakowie odbył się ogólnopolski turniej kręglarski „IV Puchar Starosty Sierakowa”. Turniej był bardzo licznie obsadzony (zwłaszcza w czasie pandemii); łącznie wystartowało w nim 159 zawodników w kategoriach wiekowych od dziecka do juniora młodszego.

Pilicę reprezentowało 16 zawodniczek i zawodników, którzy jak zwykle nie zawiedli. Najlepiej wypadły nasze juniorki młodsze zdobywając złoty i srebrny medal, bijąc przy tym swoje rekordy życiowe. Wygrała Daniela Busiak 538 + 566 r.ż., łącznie 1104, 2 miejsce zajęła Kornelia Kujda 571r.ż.+ 525, łącznie 1096, wyprzedzając zawodniczkę KS Start Gostyń Aleksandrę Banaszak 601+ 495 łącznie 1096. Przy remisie 1096 decydowały lepsze zbierane, których nasza zawodniczka miała o 2 więcej.

W kategorii dziewcząt wystartowała Karina Borkowska, która z rekordem życiowym 335 zakwalifikowała się do finału na 2 miejscu, w finale strąciła 348 kręgli (kolejny r.ż.) i ostatecznie zdobyła brązowy medal.

W kategorii chłopców wystąpił debiutant Piotr Socha, który z wynikiem 324 r.ż. zakwalifikował się do finału na 2 miejscu, jednak w finale zagrał słabiej 283 i zajął 6 miejsce. Do finału zakwalifikowała się młodziczka Oliwia Górecka z r.ż. 531 + 505 w finale zajmując 5 miejsce.

Następnym finalistą był junior młodszy Michał Skalski 567+570 który zajął 6 miejsce. Miejsca naszych pozostałych zawodników: 9 Alicja Romanowska mł., 24 Wojciech Kobacki mł., 28 Przemysław Borkowski mł., 7 Aleksandra Przybyła jr mł., 9 Nikola Przybyła jr mł., 10 Julia Karp jr mł., 12 Aleksandra Skoneczna jr mł., 13 Wiktoria Król jr mł., 17 Daria Zdulska jr mł., 18 Norbert Kolecki jr mł.

Aż 9 zawodników poprawiło swoje rekordy życiowe (niektórzy dwukrotnie).

W punktacji klubowej KS Pilica zajął 3 miejsce.