Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Lekcja patriotyzmu dla najmłodszych w Bibliotece

W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MBP 26 i 27 kwietnia odbyły się zajęcia dla najmłodszych poświęcone symbolom narodowym Polski. Zbliżające się święta majowe są niezwykłą okazją do tego by porozmawiać z dziećmi o Polsce, pokazać symbole narodowe, które darzone są ogromnym szacunkiem, są zewnętrznym przejawem odrębności narodowej, oraz budują poczucie dumy narodowej. Historię Polski najprościej wyjaśnić dzieciom po przez czytanie legend związanych z powstaniem państwa polskiego. Od najmłodszych lat należy kształtować w dziecku szacunek do symboli narodowych i do własnego kraju. 


W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży 26 i 27 kwietnia odbyła się lekcja biblioteczna pn .„Znak mój Orzeł Biały”- poznajemy symbole narodowe Polski. Dzieci z przedszkola „Wyspa Szkrabów” oraz przedszkola nr 20 przyszły do biblioteki by poznać historie powstania swojego kraju. Zajęcia rozpoczęły się od znanego wszystkim Polakom wiersza Władysława Bełzy „Katechizm małego Polaka”. W tych dniach dowiedzieli się kim jest patriota ,poznały znaczenie słowa „Ojczyzna” na podstawie książki Elizy Piotrowskiej „A ja jestem Polak Mały moim krajem jest świat cały”, wysłuchały legend o powstaniu państwa polskiego, zwiedziły zabytki stolicy Polski oraz dowiedziały się dlaczego „syrenka warszawska” ma miecz i tarczę. Nie zabrakło również zajęć plastycznych , które dzieci bardzo lubią .Dzieci z „Wyspy szkrabów” wykonały herb Warszawy  a przedszkolaki z „20” zrobiły  godło Polski. Były to niezwykłe lekcje patriotyzmu.

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij