Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


List prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017

Tomaszów Mazowiecki, 1 września 2016 r.
 
 
Szanowni Państwo,
Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy obsługi,
Drodzy Uczniowie i Rodzice.

 

          Dziś  uroczyście rozpoczynamy nowy rok szkolny. Pełni wakacyjnych wrażeń wracamy do szkół i słyszymy szkolny dzwonek. Szczególne ważne znaczenie ma on dla dzieci, które pierwszy raz przekraczają próg szkoły, by za nim rozpocząć swoją przygodę
z nauką.
          Drodzy Uczniowie!
          Mam nadzieję, że wypoczęci i radośni powracacie do szkolnych obowiązków. Pełni sił i chęci jesteście gotowi do nauki i nowych wyzwań. Jestem przekonany, że rok szkolny 2016/2017 będzie dla Was, nie tylko kolejnym rokiem nauki, ale przede wszystkim czasem ciekawych doświadczeń i zdobywania nowych umiejętności. Wierzę, że dobrze wykorzystacie ten czas. Pamiętajcie, że w szkole nie tylko zdobywacie wiedzę, ale także odkrywacie swoje talenty. Pomogą Wam w tym rodzice i nauczyciele, którzy wspólnie z Wami cieszą się z każdych waszych osiągnięć. Życzę Wam jak najlepszych wyników
w nauce, zachęcam także do rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Jesteście przyszłością tego miasta, wkrótce będziecie wyznaczać kierunki jego rozwoju, a także przejmiecie odpowiedzialność za naszą Ojczyznę. Powodzenia i pomyślności w nowym roku szkolnym!
          Szanowni Rodzice!
          Przerwa wakacyjna to dla nas czas wytężonej pracy. Wspólnie z Dyrektorami szkół i przedszkoli podejmowaliśmy działania, by miejsce nauki  Państwa dzieci  było miejscem bezpiecznym i przyjaznym, zaś dla nauczycieli - komfortowym. Przez ostatnie dwa miesiące w każdej placówce oświatowej w Tomaszowie Mazowieckim trwały remonty i inwestycje na ogólną kwotę przeszło 1.400.000 zł. Wiele prac zostało wykonanych także dzięki osobistemu zaangażowaniu kierownictwa szkół i przedszkoli, a także przy wsparciu Rodziców, za co serdecznie Państwu dziękuję. W tym miejscu szczególnie chciałbym  wyróżnić: Panią Jolantę Jabłońską- Dyrektor Gimnazjum nr 6 im. Ks. Jana Twardowskiego, Panią Wacławę Bąk- Dyrektor Zespołu Szkół nr 4, Panią Ligię Twardowską- Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3, Panią Elżbietę Wilczyńską- Dyrektor Zespołu Szkół nr 8, Panią Małgorzatę Krupińską- Dyrektor Przedszkola nr 10, Panią Iwonę Sudak- Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 oraz Panią Annę Grabek- Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 i Pana Sławomira Żegotę- Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6. Raz jeszcze dziękuję, ale wiem również jak wiele zostało nam jeszcze do zrobienia.
          Szanowni Nauczyciele oraz Pracownicy szkół i przedszkoli!
          Kształtowanie ludzkich umysłów i serc to nie lada wyzwanie, ale jestem przekonany, że dzięki Państwa zaangażowaniu i zapału do pracy dydaktycznej, nauczanie młodych pokoleń będzie przyjemnością i osobistą satysfakcją. Sukcesy naszej młodzieży i Państwa awanse zawodowe właśnie to potwierdzają. Dziękuję za trud Państwa pracy i życzę wytrwałości.
          Szanowni Państwo!
          U progu nowego roku szkolnego pragnę, aby był on dla wszystkich czasem realizacji zamierzeń i sukcesów edukacyjnych. Niech owocami oświaty w naszym mieście będą radosne i mądre dzieci, które lubią swoje szkoły, bo są w nich traktowane z szacunkiem, czują się w nich bezpiecznie oraz są to miejsca, gdzie zawsze dzieje się coś ciekawego i co najważniejsze, że to tu uczniowie zawsze mogą liczyć na pomocną dłoń profesjonalnej kadry pedagogicznej.

          Szanowni Państwo, niech zabrzmi szkolny dzwonek!
          Nowy rok szkolny 2016/2017 czas zacząć!
 

Marcin Witko
Prezydent Tomaszowa MazowieckiegoTa strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij