Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Małoletni pacjent zarażony koronawirusem. Szybka reakcja pracowników Oddziału Pediatrycznego TCZ

Jak poinformował w  czwartek, 26 marca starosta tomaszowski Mariusz Węgrzynowski, potwierdzono pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa u małoletniego pacjenta z powiatu opoczyńskiego, który przebywał na Oddziale Pediatrycznym Tomaszowskiego Centrum Zdrowia z podejrzeniem zapalenia płuc.


karetka TCZDziecko zostało przetransportowane do Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala w Łodzi, gdzie jest obecnie hospitalizowane.
Pozostałe dzieci, które mogły mieć kontakt z tym pacjentem, również zostały przewiezione do tego szpitala, gdzie zostaną im pobrane wymazy do testów na obecność koronawirusa.
Personel medyczny oraz obsługa oddziału, która mogła mieć kontakt z pacjentem została poddana kwarantannie. Oddział zostanie poddany dezynfekcji, po której będzie mógł  w najbliższym czasie przyjmować małych pacjentów.
Źródło: Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij