Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Mateusz Goździk po raz kolejny mistrzem Polski juniorów

Na kręgielni w Lesznie od 26 do 27.06.21. rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów oraz Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w kręglarstwie klasycznym. Rewelacyjnie spisał się czołowy zawodnik KS Pilica Mateusz Goździk, który po dwóch równych startach 626+626 został mistrzem Polski Juniorów. Emocjonująca walka pomiędzy zawodnikiem KS Pilicy, a Mateuszem Klechą z KS Polonia 1912 Leszno toczyła się do ostatniego rzutu. Nasz zawodnik wygrał tylko jednym kręglem.

To jednak nie wszystkie sukcesy KS Pilicy na tych zawodach. Mateusz Goździk wraz z Szymonem Koszem zostali wicemistrzami Polski w parach, a wspomożeni przez Filipa Skalskiego i juniora młodszego Michała Skalskiego wywalczyli brązowy medal w Drużynowych Mistrzostwach Polski.

Bardzo dobry start zaliczyła jedyna juniorka, Julia Sidło, która po startach 559 i w finale 589 zajęła 4 miejsce. Julia wraz z juniorkami młodszymi: Kornelią Kujdą, Aleksandrą Skoneczną i Małgorzatą Kompą zajęły 5 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski.

Należy tu przypomnieć, że Mateusz Goździk 6 czerwca został mistrzem Polski w sprincie, a po 20 dniach dołożył mistrzostwo indywidualne.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij