Medale tomaszowian w Mistrzostwach Polski. Złoto dla Karoliny Bosiek

Z medalami wrócili reprezentanci KS Pilica Tomaszów Mazowiecki z Mistrzostw Polski na dystansach i wieloboju, które odbyły się na warszawskim torze "Stegny". „Złoto” w biegu ze startu wspólnego zdobyła Karolina Bosiek.

Bosiek

Zawody odbywały się od 15 do 18 grudnia. Była to już 31. edycja Mistrzostw Polski na dystansach i 85. edycja Mistrzostw Polski w wieloboju. W zawodach wzięło udział 12 reprezentantów KS Pilica Tomaszów Mazowiecki.

W ostatnim dniu mistrzostw, w napięciu trzymała rywalizacja w biegu masowym kobiet, który po raz pierwszy pojawił się w programie zawodów. Złoty medal zdobyła Karolina Bosiek. Utalentowana tomaszowianka zachowała zimną krew i pokonała doświadczone rywalki. Cztery srebrne medale zdobył Roland Cieślak (10 tys. metrów, wielobój, bieg masowy, bieg drużynowy). W biegu na 8 okrążeń, razem z nim po „srebro” sięgnęli Jakub Piotrowski i Mateusz Owczarek. W biegu drużynowym na 6 okrążeń, brązowy medal zdobyły: Karolina Gąsecka, Natalia Jabrzyk i Karolina Bosiek.

Kilka tygodni wcześniej, tomaszowianie znakomicie spisali się w zawodach Pucharu Świata w Mińsku, zdobywając medale i zajmując czołowe miejsca. Po złoto w biegu na 3000 m sięgnęła Karolina Bosiek.
Dwa brązowe medale w drużynach sprinterskich wywalczyły juniorki: Karolina Gąsecka, Kaja Ziomek i Karolina Bosiek oraz neoseniorki: Natalia Jabrzyk, Aleksandra Kapruziak i Angelika Wójcik.