Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Metamorfozy Miasta

Warsztaty Fundacji Pasaże Pamięci
 

Którędy dotrzeć na Precz Biedę? Skąd się wzięła nazwa tej ulicy? Kto miał ogrody przy ulicy św. Tekli? Jakie tajemnice skrywa Dom Ogrodnika? Kto przemieszczał się ulicami starego Tomaszowa na furach i kim byli ludzie w powozach? Komu było bliżej z cerkwi do synagogi? Na te oraz inne pytania dotyczące starego Tomaszowa będą próbowali znaleźć odpowiedź uczestnicy warsztatów literackich i dramaturgicznych, które odbędą się w naszym mieście w dniach 16-28 sierpnia.

 Plakat warsztatów

Organizatorami warsztatów jest działająca od kilku miesięcy na terenie Tomaszowa Fundacja Pasaże Pamięci. Fundacja postawiła sobie za cel między innymi działanie na rzecz ochrony wielokulturowego Tomaszowa. Warsztaty są jednym ze sposobów na poznanie różnorodności zwyczajów dawnych mieszkańców miasta. Miasta, w którym przy rynku św. Józefa znajdowały się budynki stanowiące symbole różnorodności kulturowej i narodowościowej. Podczas warsztatów wybierzemy się w podróż do przedwojennego Tomaszowa, a naszymi przewodnikami będą doktorantki Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego – Karolina Wawer i Justyna Biernat. Pod ich okiem uczestnicy przygotują baśń, a następnie zaadaptują ją na scenę. Dwutygodniowe warsztaty zostaną zakończone czytaniem performatywnym wspólnie przygotowanej opowieści baśniowej. Uczestnicy warsztatów spróbują odtworzyć zaginiony w zakamarkach miejskiej historii dawny świat tętniący muzyką brukowanych ulic. Poszukując śladów dawnego Tomaszowa, zastanowią się nad jego minionym rytmem, estetyką, energią płynącą z kulturowego zróżnicowania miejskiej tkanki. Porozmawiają o swoich korzeniach, pytając gdzie jest ich dom. Czytaniu performatywnemu baśni będzie towarzyszyła skomponowana przez artystkę Marię Ka muzyka wykonywana na żywo. Szczegóły warsztatów:

http://pasazepamieci.pl/pl/metamorfozy-miasta/

 

Materiał nadesłanyTa strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij