Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Miasto pozyskało kolejne środki na przebudowę ulicy

16 lutego Wojewoda Łódzki ogłosił listę projektów dofinansowanych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2022. Miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości 1.518.715,00 zł na przebudowę ulicy Leona Witolda May’a. Realizacja inwestycji zaplanowana jest na 2022 rok.

Szacowany koszt całej inwestycji to 2.169.594,00 zł. Przyznane dofinansowanie opiewa na 70% wartości kosztów kwalifikowanych co stanowi w/w kwotę.

W zakres robót wchodzi wykonanie przebudowy jezdni, zjazdów publicznych, skrzyżowań z ulicami osiedlowymi, zatok postojowych, parkingu dla samochodów osobowych, chodników, zieleńców, oznakowania drogowego, odwodnienia oraz oświetlenia ulicznego. Zadanie inwestycyjne obejmuje również budowę odgałęzienia, stanowiącego w przyszłości pas drogi wewnętrznej. Po zakończeniu inwestycji droga uzyska status drogi publicznej.

Celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu drogowego (szczególnie dzieci), usprawnienie komunikacji i odciążenie innych dróg publicznych, poprawa dostępu mieszkańców miasta do instytucji publicznych. W szczególności dotyczy to zlokalizowanej bezpośrednio przy drodze największej w mieście szkoły podstawowej oraz przedszkola publicznego. Przebudowa ulicy udrożni przepływ pojazdów, odciąży drogi przyległe, umożliwi bezpieczny ruch pieszych. Realizacja inwestycji zapewni komfortowy dostęp mieszkańców do niezbędnej infrastruktury edukacyjnej, społecznej ale także zlokalizowanej w pobliżu infrastruktury medycznej.

Warto także nadmienić, że drugi wniosek Gminy Miasto Tomaszów Mazowiecki pn.: „Remont ulicy gen. Sowińskiego oraz ulicy Cekanowskiej w Tomaszowie Mazowieckim” znalazł się na drugim miejscu na liście rezerwowej zadań gminnych. Istnieje więc duża szansa, że w ciągu roku uwolnione zostaną środki umożliwiające dofinansowanie także tych zadań i wykonanie remontów.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij