Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Miasto pozyskało prawie 7,5 mln zł dofinansowania dla seniorów

Kolejne dobre wiadomości dla seniorów z Tomaszowa Mazowieckiego. Miasto otrzymało prawie 7,5 mln zł dofinansowania na kolejny projekt wspierający osoby starsze w Tomaszowie. Powstanie drugi dom dziennego pobytu, zatrudnieni będą kolejni specjaliści wspierający seniorów, zostaną także dostosowane pomieszczenia na tzw. mieszkania wspomagane.

zdjęcie z domu dziennego pobytu

Projekt „Tomaszowskie Centrum Usług Społecznych II” współfinansowany będzie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 Oś priorytetowa IX Włączenie społeczne, Działanie IX.2 Usługi na rzecz osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, Poddziałanie IX.2.1 Usługi społeczne i zdrowotne (okres realizacji: 1.07.2020 – 30.06.2023).

Liderem projektu jest Miasto Tomaszów Mazowiecki / Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim, a partnerami: Starostwo Powiatowe / Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tomaszowie Mazowieckim, Gmina Tomaszów Mazowiecki / Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim, Powiatowe Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Tomaszowie Mazowieckim.

Wartość całego projektu to 8 263 728,98 zł. Dofinansowanie wynosi dokładnie 7 437 128,98 zł.

‒ Tak jak zapowiadałem, nie schodzimy ze swojej drogi – wspieramy i będziemy wspierać seniorów. Będziemy pozyskiwać kolejne pieniądze dla naszego miasta. Nie dam się przekonać, że zdobywanie środków zewnętrznych z naszym minimalnym wkładem to zły pomysł i powinniśmy w ogóle zrezygnować z wielu inwestycji prowadzonych w ten sposób – to ostatni moment na ściąganie tego typu funduszy. Zrobię wszystko, by wykorzystać każdą szansę, bo może się ona już nie pojawić w najbliższej przyszłości. Ten projekt to już kolejny element z myślą o seniorach i na pewno nie jest to nasze ostatnie słowo. Bardzo dziękuję wszystkim za zaangażowanie ‒ mówi Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego.

 

Działania przewidziane w ramach projektu:

 

  1. Prowadzenie funkcjonującego Domu Dziennego Pobytu zlokalizowanego przy ul. św. Antoniego 55 w Tomaszowie Mazowieckim zapewniającego kompleksową opiekę oraz aktywizację, zarówno w sferze fizycznej, jak i społecznej dla 30 osób. Do realizacji usług dla podopiecznych zaangażowani są terapeuci/opiekunowie, fizjoterapeuta, masażysta, pielęgniarka, nad których pracą czuwa koordynator DDP. Uczestnikom zapewniany jest posiłek w formie śniadania i dwudaniowego obiadu.
  2. Dostosowanie budynku i pomieszczeń, ich wyposażenie oraz zagospodarowanie terenu zielonego na utworzenie Domu Dziennego Pobytu II, który będzie zapewniał kompleksową opiekę oraz aktywizację zarówno w sferze fizycznej, jak i społecznej dla 30 osób. Do realizacji usług dla podopiecznych zaangażowani zostaną terapeuci/opiekunowie, fizjoterapeuta, masażysta, pielęgniarka, nad których pracą czuwa koordynator DDP. Uczestnikom zapewniany będzie posiłek w formie śniadania i dwudaniowego obiadu.
  3. Realizacja świadczeń w formie usług opiekuńczych, w tym specjalistycznych i asystenckich, które wykonywane będą w miejscu zamieszkania, z których będą mogły skorzystać zarówno osoby z terenu miasta, jak i gminy.
  4. Prowadzenie i doposażenie wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego ze strony powiatu oraz pierwszej potrzeby ze strony miasta.
  5. Dostosowanie budynku i pomieszczeń oraz ich wyposażenie na utworzenie mieszkań wspomaganych dla ośmiu osób w Tomaszowie Mazowieckim. Do realizacji usług dla podopiecznych zaangażowani zostaną opiekunowie, terapeuci, specjaliści: psycholog / prawnik. Uczestnikom zapewniany będzie posiłek w formie dwudaniowego obiadu, przybory i artykuły do osobistego użytku. Ponoszone będą koszty utrzymania pomieszczeń.
  6. W prowadzonych Klubach Seniora realizowane będą różnego rodzaju warsztaty. W ofercie znajdą się zajęcia ruchowe, warsztaty muzyczne, rękodzieła, teatralne, florystyczne, kulinarne, z zakresu bezpieczeństwa, autoprezentacji. Organizowane będą również wyjazdy do teatru czy kina, ale też na basen.
  7. Osobom z terenu całego powiatu będą świadczone bezpłatne porady prawne i psychologiczne.

Nad całością realizacji projektu oraz współpracą z partnerami projektu czuwa Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim, który jest głównym realizatorem projektu.

 

 


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij