Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Minisiatkarze "Lechii" Tomaszów - wicemistrzami Polski!

288 drużyn (medaliści z 16 finałów wojewódzkich w 3 kategoriach wiekowych) z całego kraju wzięło udział XXII krajowym finale  Kinder+Sport w minisiatkówce dziewcząt i chłopców, który odbywał się między 7 a 10 lipca w Częstochowie.  Trzon województwa łódzkiego w tym turnieju stanowili  siatkarze i siatkarki z Tomaszowa.

 Zdjęcie z wręczenia nagród

 

 Przypomnijmy, że z finałów wojewódzkich  awans do finału krajowego  wywalczyło  6 zespołów chłopięcych z KS „Lechia”  oraz  jeden zespół dziewcząt z UKS „13 Joker”. Tradycyjnie i zgodnie z regulaminem  drużyny rywalizowały w zespołach 2, 3 i 4 osobowych. W każdej z  tych 3 kategorii rywalizowało o medale  48 zespołów.

Najlepiej z naszych drużyn spisał się zespół KS Lechia - kadra prowadzony przez trenera Bartłomieja Rebzdę. (Szczególne podziękowania dla Cezarego Świecha za włączenie swoich zawodników z SP 12 do kadry ). W grach „trójkowych” nasi siatkarze wywalczyli  II miejsce ulegając w meczu finałowym 1:2 drużynie Starogardu Szczecińskiego. Nasza drużyna grała w składzie: Marcel Hendzelewski (SP13), Dawid Suski (SP13), Mateusz Owsianka (SP12), Kacper Kowalski (SP12) i Kacper Socha (SP10). Najbliżej medalu z pozostałych naszych drużyn byli podopieczni Małgorzaty Włosek – „Lechia SP12”. W kategorii „dwójek” walkę o „brąz” przegrali 0:2 z zespołem LKS Bobowa zajmując ostatecznie IV miejsce w turnieju. W „Lechii SP12” grali: Paweł Kubacki, Filip Toma i Wiktor Wójcik.    Organizatorem tej największej na świecie imprezy siatkarskiej dla dzieci jest Polski Związek Piłki Siatkowej, Ferrero Polska  oraz Fundacja Polska Siatkówka

                                                                                             

Oto miejsca wszystkich  tomaszowskich zespołów uczestniczących w finale mistrzostw Polski Kinder+Sport Częstochowa 2016

 

  2   miejsce -  KS „Lechia kadra”   - trener B.Rebzda     (kategoria „trójki” chłopców)

  4   miejsce -  KS „Lechia SP 12”  - trener M.Włosek     (kategoria „dwójki” chłopców)

  7   miejsce -  KS „Lechia SP 10”  - trener P.Walczak    (kategoria „czwórki” chłopców)

20   miejsce -  UKS „13 Joker”       - trener P.Jedyk       (kategoria „czwórki” dziewcząt)

27   miejsce -  KS „Lechia ATS”    -  trener K.Włosek     (kategoria „dwójki” chłopców)

32   miejsce -  KS „Lechia SP 13”  - trener D.Kobacki     (kategoria „czwórki” chłopców)

42  miejsce -   KS „Lechia SP 13”  - trener E.Witkowski  (kategoria „trójki” chłopców)

 

Na uwagę zasługuje fakt, że w ubiegłym roku w finale krajowym Kinder+Sport (Kraków) nasze miasto reprezentowane było tylko przez 3 zespoły…

                                                                                                                     

Rywalizacja w Częstochowie odbywała się na 36 boiskach w pięciu największych halach sportowych miasta. Uczestnicy zawodów przemieszczali się po mieście specjalnie oznakowanymi KINDER-autobusami. Podczas 4 dniowej imprezy rozegrano 1488 meczów, na parkiecie wystąpiło 1228 zawodników i 319 trenerów. Zawody obsługiwało 43 sędziów oraz  60 wolontariuszy. Podczas zawodów dostępni dla dzieci byli wybitni polscy siatkarze – Piotr Gruszka i Sebastian Świderski – pełniący rolę ambasadorów turnieju. Podczas ostatniego dnia turnieju można tez było spotkać inne siatkarskie sławy (Stanisław Gościniak, Paweł Papke ).

Udział w częstochowskim turnieju był nie tylko rezultatem sportowego awansu wywalczonego w rozgrywkach wojewódzkich, ale także nagrodą i przygodą dla najmłodszych  siatkarzy, którzy w przyszłości na pewno stanowić będą o sile tomaszowskiej siatkówki. Koszty przejazdu, pobytu  i udziału naszych minisiatkarzy w częstochowskim turnieju pokrył  KS „Lechia”, który szczególnie dba o siatkarski narybek. Wyjazd siatkarzy na turniej Kinder+sport w Częstochowie dofinansowany był przez Urząd Miasta.

  Pod koniec lipca grupa 80- ciu  minisiatkarzy Lechii wraz z trenerami uda się do Lidzbarka Welskiego na obóz sportowy, gdzie będą odpoczywać i doskonalić umiejętności siatkarskie.

 

Młodym siatkarzom gratulujemy!Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij