Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Moc wzruszeń na Koncercie Pasyjnym

Koncert Pasyjny „W krzyżu miłości nauka” w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej Tomaszowa Mazowieckiego pod dyrekcją Kamila Wrony, chóru „Artis Gaudium” oraz wokalistów chórów: Gminnego Ośrodka Kultury w Lubochni i parafialnego chóru „Nazaret” z Rawy Mazowieckiego odbył się 1 kwietnia w Kościele pw. NMP Królowej Polski. Tak jak i w poprzednich latach wydarzenie zgromadziło wielu słuchaczy, których koncert wprowadził w refleksyjny, podniosły nastrój nawiązujący do zbliżającego się Zmartwychwstania Pańskiego.


Na repertuar koncertu złożyły zarówno utwory z kwartetem wokalnym i orkiestrą, jak i solowe. Wystąpili wokaliści: Małgorzata Nojek-Miszkiewicz, Magdalena Halaba, Anna Gnatek, Joanna Rolewska-Kowalczyk, Julia Szulc, Karolina Ziętek, Kamila Kamocka, Julia Stępień, Michał Domagała, Krzysztof Marczak, Daniel Wysokiński, Jan Gluźniewicz, muzycy Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej Tomaszowa Mazowieckiego oraz chórzyści.


Zabrzmiały takie utwory jak m.in. „Lacrimosa” z „Requiem” W.A. Mozarta, „Ave Maria” Michała Lorenca, „Adagio” Tomaso Albinioniego, „La Califfa” Ennio Morricone, „Twoja Miłość” Mietka Szcześniaka, „Strumień” Piotra Rubika, „Nie lękajcie się” Piotra Pałki, utwory które wypełniły tzw. „na blok papieski” upamiętniający rocznicę śmierci św. Jana Pawła II i wiele innych.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij