Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Monitoring miejski namierzył złodzieja telefonu

30-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego odpowie za kradzież telefonu komórkowego. Mężczyznę namierzyli pracownicy Centrum Monitoringu Miejskiego.  Amatorowi cudzej własności grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

FOTo

1 lipca 2018 roku około godziny 2.50 dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał informację o kradzieży na jednym z przystanków autobusowych. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Z policyjnych ustaleń i wstępnej analizy nagrania wynika, iż 44-letni mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego tego wieczoru postanowił wrócić do swojego domu taksówką.  Oczekiwał na przyjazd samochodu na przystanku autobusowym w centrum miasta. Mężczyzna  usnął jednak  trzymając w ręku telefon komórkowy. Wykorzystując to, 30-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego zabrał telefon mężczyźnie i uciekł. Dzięki współpracy Centrum Monitoringu Miejskiego i dyżurnego tomaszowskiej jednostki ustalono bardzo dokładny rysopis sprawcy.

FOTO

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania podejrzewanego i po kilku minutach od zgłoszenia zlokalizowali 30-latka na jednej z ulic prowadzących do centrum. Funkcjonariusze znaleźli przy mężczyźnie skradziony chwilę wcześniej telefon, który już powrócił do prawowitego właściciela.

Amator cudzej własności spędził noc w policyjnym areszcie. W chwili interwencji miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Źródło: www.tomaszow-mazowiecki.policja.gov.pl


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij