Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2015-11-09

MZK będzie jednym z najnowocześniejszych w Polsce?

Tomaszów czeka w najbliższym czasie gruntowna modernizacja systemu komunikacji miejskiej. Miasto przygotowuje sie do pozyskania 20 nowoczesnych autobusów o napędzie hybrydowym. Przez ostatnie trzy miesiące, MZK testowało tego typu pojazdy. Jeszcze w listopadzie, na tomaszowskich ulicach zobaczymy kolejne auto - po Volvo i Solarisie, MZK oceniać będzie możliwości autobusu produkowanego przez firmę MAN.

Zakup nowego taboru, Miejski Zakład Komunikacji chce połączyć z całkowitą przebudową swojej bazy. Władze Spółki podpisały juz umowę z biurem projektowym, które zaprojektuje nowy obiekt. Opracowano juz wstępną koncepcję nowej bazy. Będzie ona wyposażona w nowoczesną myjnie, stację diagnostyczną (z infrastruktury tej będą mogli korzystać również tomaszowianie), 6 punktów obsługi autobusów, pełne zaplecze socjalne. Planowany budynek będzie spełniał najbardziej restrykcyjne normy związane z ochroną środowiska - bardzo wysoka efektywność energetyczna czy system pozyskiwania wody deszczowej, używanej do mycia aut. Planowane jest również przejście z ogrzewania olejowego na gazowe.


Zarówno Urząd Miasta jak i MZK będą starały się pozyskać się na realizacje tych ambitnych planów środki zewnętrzne. Ogłoszenie konkursu, w którym złożony zostanie wniosek o dofinansowanie, według harmonogramu, powinno nastąpić jeszcze w tym kwartale. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, MZK będzie jednym z najnowocześniejszych w kraju .


Ze względu na plany dotyczące pozyskania nowych autobusów, przesunięto w czasie wprowadzenie darmowej komunikacji. Jest ona bowiem ściśle powiązana z planowaną wymianą taboru, zarówno w zakresie technicznym, jak i finansowym. Po zakończeniu procesu modernizacji możliwe będzie wprowadzenie dla mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego darmowych przejazdów nowoczesnymi, przyjaznymi dla środowiska autobusami.

volvo

Na przełomie lipca i sierpnia, po Tomaszowie jeździł hybrydowy autobus marki Volvo

solaris

We wrześniu MZK testował hybrydowy autobus marki Solaris, który kursował m.in. w trakcie Dożynek Prezydenckich w Spale.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij