Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Nauka na odległość

Kształcenie na odległość jest dziś koniecznością i stanowi dla wszystkich wyzwanie. Placówki oświatowe zarządzane przez miasto wyposażone zostały w publiczne domeny internetowe z platformą do zdalnego nauczania Google for Education z aplikacją Classroom, umożliwiającą organizowanie codziennej pracy nauczyciela i ucznia w edukacji mieszanej.


To aplikacja, która łączy w sobie wszystkie niezbędne do prowadzenia lekcji narzędzia – od poczty elektronicznej przez arkusze kalkulacyjne, narzędzie do tworzenia prezentacji online, kalendarz, nielimitowany dysk, aż po możliwość organizowania wideokonferencji, dzięki której nauczyciele będą mogli prowadzić lekcje z domu.

Przedsięwzięcie koordynował Wydział Edukacji. Informatycy z Urzędu Miasta uruchomili domeny dla wszystkich szkół, platformy Classroom i G Suite, założyli skrzynki e-mailowe każdemu uczniowi i nauczycielowi. Cały czas udzielają również niezbędnego wsparcia technicznego. Uczniowie i nauczyciele otrzymali narzędzie, które w znacznym stopniu unowocześni i usprawni ich pracę oraz zaoszczędzi czas spędzany przed monitorem. W ten sposób dążymy również do zwiększenia liczby zajęć on-line prowadzonych bezpośrednio z uczniem, czyli tzw. wideolekcji. Realizowanie podstawy programowej oraz wprowadzanie nowych treści powinno się odbywać w bezpośredniej interakcji z uczniem − nową wiedzę należy przekazywać z czynnym udziałem nauczyciela w lekcji. Miejskie szkoły − zgodnie z wytycznymi Wydziału Edukacji − zostały zobowiązane do wykorzystywania wszystkich funkcjonalności tego narzędzia.

Do szkół trafiły już także poradniki z resortu edukacji i Urzędu Ochrony Danych Osobowych dotyczące kształcenia na odległość z uwzględnieniem wszelkich związanych z tym wymogów.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij