Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Niebawem przebudowa ulic w centrum miasta. Wybrano wykonawcę

Już niebawem ruszy przebudowa ulic w centrum Tomaszowa: Słowackiego, Grunwaldzkiej, Krzyżowej, Wschodniej, Piekarskiej i Małej. Rozstrzygnięty został już przetarg. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma SKANSKA S.A. Umowa opiewać będzie na kwotę 4 869 378,46 zł. Na realizację tej inwestycji otrzymamy około 3,5 mln zł dofinansowania.

Ulice w centrum miasta

Do przetargu stanęło osiem firm. Najdroższa oferta została złożona na ponad 8,8 mln zł. Przypomnijmy, że inwestycja zostanie dofinansowana w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019. Dodatkowe środki otrzymamy też z budżetu powiatu tomaszowskiego.

W ramach prac ulice zostaną gruntownie przebudowane, powstaną nowe chodniki, wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa i odwodnienie ulic oraz posesji. Zakres zamówienia obejmuje również inne prace oraz koszty niezbędne do wykonania zadania. Celem przebudowy jest rewitalizacja ulic, podniesienie bezpieczeństwa oraz uporządkowanie ruchu pojazdów i pieszych z uwzględnieniem zwiększonych potrzeb parkingowych.

Ulica Słowackiego zostanie przebudowana na odcinku od ul. Legionów do ulicy Jana Pawła II, ulica Grunwaldzka - odcinek od ul. J. Słowackiego do Al. M. J. Piłsudskiego, ulica Krzyżowa - odcinek od ul. J. Słowackiego do Al. M. J.Piłsudskiego, ulica Wschodnia - odcinek od ul. Krzyżowej do ul. Polnej, ulica Piekarska - odcinek od ulicy Krzyżowej do ul. Jerozolimskiej, ulica Polna - odcinek od ul. Jerozolimskiej do Pl. T. Kościuszki, ulica Mała - odcinek od ulicy B. Joselewicza do ul. Jerozolimskiej.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij