Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Noc Bibliotek za nami

„Znajdźmy wspólny język” – pod takim hasłem 5 października w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się ogólnopolska akcja ph. „Noc Bibliotek”. Atrakcji i chętnych do wspólnej zabawy promującej czytelnictwo nie brakowało.

 
Noc Bibliotek2019

Noc Bibliotek to ogólnopolska, wieczorno-nocna, akcja promująca czytelnictwo i biblioteki. Tomaszowska książnica wzięła udział w tym przedsięwzięciu już po raz czwarty. Dla czytelników przygotowano bogaty program. Chętni mogli obejrzeć przedstawienie w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 17, wysłuchać wiersza „Wierszowiązałki” Joanny Mueller w interpretacji m.in. wiceprezydent miasta Izabeli Śliwińskiej oraz koncertu Barbary Kani i Tomasza Wnuka.

Na uczestników tomaszowskiej „Nocy Bibliotek” czekały też gry planszowe, minikiermasz taniej książki oraz gra – flirt z Markiem Hłasko.  Chętni mogli zapisać się do biblioteki i wypożyczyć książki. Nie zapomniano również o najmłodszych czytelnikach. Bibliotekarki przygotowały dla nich teatrzyk cieni na podstawie bajki „O rybaku i złotej rybce” Aleksandra Puszkina oraz gry, zabawy plastyczne i malowanie buziek. Na koniec spotkania wyświetlono film familijny „Ptyś i Bill”.

Organizatorem Nocy Bibliotek jest Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Źródło: Oddział dla Dzieci i Młodzieży MBP

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij