Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Noc Muzeów w Tomaszowie Mazowieckim [ZDJĘCIA]

W tegoroczną Noc Muzeów tradycyjnie włączył się Skansen Rzeki Pilicy wspólnie z Podziemną Trasą Turystyczną Groty Nagórzyckie, Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej- Batalion Tomaszów  oraz Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego. Tomaszowskie muzeum odwiedziło1300 osób.

noc muzeów 2019

Zwiedzający, którzy przemieszczali się pomiędzy muzealnymi placówkami, specjalnie udostępnionymi na tą okazję autobusami, byli oprowadzani przez kierownika skansenu, który przybliżał historię tego miejsca oraz opowiadał o wystawach czasowych obecnie udostępnionych na terenie placówki. Kolejnym elementem skansenowej Nocy Muzeów była prezentacja mini widowiska teatralnego pt „W strasznym młynie”, oraz otwarcie wystawy pt: „Wodniacy znad Pilicy”.  

Szereg atrakcji przygotowało również Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego. Tego dnia, od godz. 19  można było bezpłatnie zwiedzać wystawy stałe i czasowe. Wielkim zainteresowaniem cieszył się koncert zespołu SONATO „ Od dwudziestolecia do współczesności. Była to szczególna noc, podczas której tomaszowianie i goście spoza Tomaszowa mogli zapoznać się z dorobkiem kulturowym i artystycznym powstającym na ziemi tomaszowskiej. Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij