Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Nowa droga już gotowa. „Wstęgę przetniemy, jak pojawią się inwestorzy”

Zakończyły się niezbędne odbiory drogi w pobliżu trasy S8, która uruchomiła kolejne tereny inwestycyjne w Tomaszowie Mazowieckiem. Dzięki tej inwestycji na terenie miasta i gminy wiejskiej powstaną nowe miejsca pracy.  

FOTO


Blisko dwukilometrowa droga została wybudowana od węzła Tomaszów – Centrum na S8 w kierunku Łaziska. Dzięki tej inwestycji uwolniono około 20 ha terenów inwestycyjnych (miejskich i prywatnych). To wspólny projekt miasta i gminy wiejskiej.

- Przygotowaliśmy bardzo atrakcyjne tereny dla inwestorów – mówi Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego. - Zależy nam na tym, by sprzedać je takim podmiotom, które zagwarantują stworzenie przedsiębiorstw opartych o nowoczesne technologie. Chcemy, by w naszym mieście powstały przede wszystkim dobrze płatne miejsca pracy – dodaje.

W ramach inwestycji wykonano m.in.
  • chodnik,
  • most na rzece Czarna Bielina,
  • drogi serwisowe umożliwiające dojazd do przyległych działek,
  • wyloty kanalizacji deszczowej wraz z urządzeniami do podczyszczania wód opadowych,
  • kanalizację sanitarną grawitacyjną oraz tłoczną,
  • wodociąg,
  • sieć elektroenergetyczną
  • oświetlenie.

FOTO

To kolejny projekt zrealizowany wspólnie przez miasto i gminę wiejską Tomaszów Mazowiecki. – Nasza współpraca przynosi efekty. Wcześniej realizowaliśmy duży projekt kanalizacyjny, teraz wybudowaliśmy nową drogą, a w trakcie są prace związane z zagospodarowaniem terenów nad rzeką Pilicą – podkreśla Franciszek Szmigiel, wójt gminy Tomaszów Mazowiecki.

Kilku inwestorów z branż spożywczej, farmaceutycznej i motoryzacyjnej odwiedziło już nowe tomaszowskie tereny inwestycyjne. Prezydent Marcin Witko i wójt Franciszek Szmigiel wspólnie przyznają, że z okazji zakończenia budowy drogi nie będą przecinać wstęgi. –Przyjdzie na to czas jak będziemy otwierać pierwszy zakład pracy – podkreślają.  Zadanie zrealizowało Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów ERBEDIM Sp. z o.o. Inwestycja kosztowała ponad 11 mln i została objęta pięcioletnią gwarancją. W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020, miasto i gmina wiejska Tomaszów Mazowiecki otrzymały dofinansowanie w wysokości 85 proc. kosztów kwalifikowanych. Liderem projektu jest samorząd miejski.  

Obecnie trwają intensywne prace przy stworzeniu planu zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu, co znacznie ułatwi przedsiębiorcom budowę nowych zakładów pracy.

FOTO

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij