Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Nowe miejsca rekreacji dla tomaszowian

Otwarte Strefy Aktywności są już dostępne dla mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego. Powstały w trzech lokalizacjach w ramach projektu „Realizacja zadań z zakresu małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej - edycja 2019”. Miasto otrzymało na ten cel dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

otwarte strefy aktywności graniczna

Nowe urządzenia do ćwiczeń (m.in. masażery, prasy nożne, poręcze, orbitreki, krzesełka do wyciskania itp.) oraz gier plenerowych (stoły do gry w szachy, w piłkarzyki i w tenisa) stanęły w parku na Michałówku przy ul. Sosnowej, na skwerze przy ulicy Granicznej (obok szpitala) oraz na osiedlu Niebrów przy Tkaczu – filii Miejskiego Centrum Kultury.

Na Niebrowie zamontowano dodatkowo urządzenia sprawnościowe: sześciobok z linami i urządzenie linowe do wspinaczki oraz zestawy zabawowe - poręcze z pomostem i karuzelę. We wszystkich trzech miejscach pojawiły się też nowe ławki lub pojedyncze krzesła z oparciem, kosze na śmieci i stojaki na rowery. Na terenach zielonych zadbano o nowe nasadzenia.

Wartość wszystkich trzech zadań to 244.412,38 zł, z czego 100.000 zł wyniosło dofinansowanie, jakie miasto otrzymało na te inwestycje z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W przyszłym roku na skwerze przy ul. Granicznej wybudowana zostanie również pierwsza w Tomaszowie Mazowieckim tężnia solankowa. Kolejna planowana jest w Parku Miejskim „Solidarność”.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij