Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2016-09-07

Nowe ronda z nazwami

Radni Rady Miejskiej zdecydowali, jak nazywać się będą nowe ronda, które powstały w naszym mieście. Rondo u zbiegu ulic Legionów, Hallera i Farbiarskiej będzie nosiło nazwę im. gen. Tadeusza Buka, rondo przy               Warszawskiej i Fryderyka Chopina im. Lecha i Marii Kaczyńskich, a rondo przy Dworcowej i Fryderyka Chopina im. płk. Stanisława Piotra Hojnowskiego.

rondo

Do Rady Miejskiej wpłynęły dwa wnioski o nadanie nazwy rondu u zbiegu ulic Warszawskiej i Fryderyka Chopina. Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego wspólnie z kilkunastoma radnymi wnioskowali o nadanie imienia Lecha i Marii Kaczyńskich. W drugim wniosku, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8 Tomasz Migała zaproponował, by rondo otrzymało nazwę im. płk. Stanisława Piotra Hojnowskiego. W wyniku głosowania, radni przyjęli pierwszy wniosek. Dodatkowo, prezydent Marcin Witko zawnioskował o nadanie im. płk. Stanisława Piotra Hojnowskiego rondu zlokalizowanemu u zbiegu ulic Dworcowej i Fryderyka Chopina. Propozycja ta został przez radnych przegłosowana. 

Wniosek o nadanie imienia gen. Tadeusza Buka rondu przy ul. Legionów, Hallera i Farbiarskiej również złożył prezydent Marcin Witko wspólnie z grupą radnych.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij