Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych

Tomaszowianie upamiętnili Żołnierzy Wyklętych. W Powiatowym Centrum Animacji Społecznej im. płk. Witolda Pileckiego 1 marca odbył się koncert patriotyczny w wykonaniu wokalistów placówki oraz przedpremierowy pokaz filmu pt. „Wacław Szewczyk – niezłomne serce”, fabularyzowanego dokumentu poświęconemu Żołnierzowi Wyklętemu z naszego regionu, Wacławowi Szewczykowi ps. „Odrowąż”, „Orkan”. Po uroczystości złożono symboliczne wiązanki kwiatów pod tablicą pamiątkową płk. Witolda Pileckiego.

O godzinie 12 z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych odbyła się uroczysta msza święta w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski przy ul. Słowackiego. Po mszy uczestnicy uroczystości, delegacje władz miasta i powiatu, przedstawiciele służb mundurowych, partii politycznych, organizacji społecznych, przedstawiciele tomaszowskich szkół i instytucji, zaproszeni goście oraz mieszkańcy miasta złożyli okolicznościowe wieńce i wiązanki kwiatów w Kaplicy Pamięci Narodowej, a także pod zlokalizowanymi na terenie dziedzińca kościelnego obeliskiem Nieznanego Żołnierza. Kwiaty składano także pod innym Miejscami Pamięci Narodowej związanymi z dzisiejszym świętem, zlokalizowanymi na terenie miasta.

Już w najbliższą niedzielę, 5 marca w naszym mieście odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ma on na celu upamiętnienie żołnierzy drugiej konspiracji, działających w ramach powojennego podziemia antykomunistycznego. Start biegu zaplanowano na godzinę 10 przy ulicy Browarnej.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij