Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2018-11-22

Oczyszczacze powietrza dla tomaszowskich przedszkoli

Specjalistyczne oczyszczacze powietrza trafią do wszystkich publicznych przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w Tomaszowie Mazowieckim. Urządzania zostaną również zainstalowane w czterech placówkach niepublicznych. Zakup oczyszczaczy sfinansował Urząd Marszałkowski w Łodzi, a miasto pokryje koszty ich eksploatacji w publicznych przedszkolach.

FOTO

Urząd Marszałkowski przeznaczył prawie milion złotych na zakup specjalistycznych oczyszczaczy powietrza dla przedszkoli, punktów przedszkolnych oraz oddziałów przedszkolnych. Zapytania o możliwość instalacji urządzeń wysłano do placówek z terenu województwa łódzkiego. Pozytywnie odpowiedziały wszystkie publiczne przedszkola oraz oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych w Tomaszowie Mazowieckim, a także cztery niepubliczne przedszkola: "Bartek", "Bajeczka", „Raj – Landia” oraz „Ignaś".

Miasto podpisało już umowę Urzędem Marszałkowskim. Urządzenia trafią do przedszkoli najpóźniej w drugiej połowie stycznia 2019 roku.

| Czyste powietrze to priorytet


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij