Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Ogólnopolskie Warsztaty OKM 1940 „Ostaszków – Kalinin – Miednoje"

W sali obrad Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim 8 listopada 2018 r. odbyły się „Ogólnopolskie Warsztaty OKM 1940 „Ostaszków – Kalinin – Miednoje”. Warsztaty poprowadził Pan Jarosław Olbrychowski Prezes Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939” w Łodzi.
warsztaty

Jarosław Olbrychowski propagował wśród uczniów klas gimnazjalnych etos służby Policji Państwowej II RP.  W organizację spotkania włączyła się Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim z Komendantem Powiatowym Policji Panem Szymonem Hermanem na czele. Tematyka warsztatów to m.in. poznawanie historii Policji Państwowej II RP, szczególnie na terenie województwa łódzkiego, ukazanie społeczeństwu prawdy o patriotycznych działaniach policjantów w tamtym okresie oraz właściwe upamiętnienie ich czynów i śmierci, aby pozostawić prawdę o nich w pamięci następnych pokoleń. 

Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. Antoniego hr. Ostrowskiego przedstawiło działania Policji Państwowej w Tomaszowie Mazowieckim w latach 1914 – 1939.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij