Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Ograniczenia dla pacjentów ‒ komunikat ŁOW NFZ

PRACA SAL OBSŁUGI NFZ PODCZAS EPIDEMII

W związku z ogłoszeniem w dniu 20.03.2020 r. przez Ministra Zdrowia stanu epidemii, w trosce o Państwa bezpieczeństwo, Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ ogranicza bezpośrednią obsługę na salach obsługi w Łodzi oraz w delegaturach. We wszystkich siedzibach ŁOW NFZ wystawiono skrzynki, do których można wrzucać korespondencję. Obsługujemy na bieżąco korespondencję, która przesyłacie Państwo pocztą, e-mailem (kancelaria@nfz-lodz.pl) oraz poprzez ePUAP.

Prosimy o wyrozumiałość i kierowanie wniosków oraz korespondencji do ŁOW NFZ właśnie w ten sposób. Dokumenty, karty EKUZ, odpowiedzi na pisma odeślemy Państwu niezwłocznie pocztą lub e-mailem / ePUAP-em.

Zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne otrzymane od lekarza możecie Państwo przekazać bezpośrednio do sklepu medycznego lub apteki. ŁOW NFZ zdalnie potwierdzi takie zlecenie, co umożliwi Państwu odebranie wyrobów medycznych.

Dokumenty dotyczące leczenia uzdrowiskowego (zwroty skierowań, uzupełnienia) należy dostarczyć do Oddziału dopiero po ogłoszeniu przez Ministra Zdrowia zakończenia stanu epidemii.

Prosimy o niekierowanie korespondencji związanej z leczeniem uzdrowiskowym do Oddziału i nieprzynoszenie otrzymanych skierowań na kurację – nie będzie to wpływało na aktualność Państwa skierowań na leczenie uzdrowiskowe.

Telefony, pod którymi mogą się Państwo kontaktować z ŁOW NFZ, czynne w dni robocze w godzinach 8.00-16.00:

 

    Zaopatrzenie w wyroby medyczne – 42 275-41-92

    Leczenie uzdrowiskowe – 42 275-40-89, 42 275-40-81, 42 275-40-83

    Ubezpieczenie dobrowolne – 42 275-41-66

    EKUZ – 42 275-40-35

    Weryfikacja statusu ubezpieczenia zdrowotnego – 42 275-41-65

    Recepty (personel medyczny) – 42 275-49-32

    Sprawy inne – 42 275-40-44

 

 ODWOŁANE OPERACJE

W celu ograniczenia zużycia zapasów krwi i preparatów krwiopochodnych, Centrala NFZ zaleca w okresie od 23 do 29 marca 2020 stopniowe ograniczanie przyjęć, a od 30 marca wstrzymanie przyjęć pacjentów na zabiegi operacyjne wykonywane planowo, a w szczególności:

- endoprotezoplastyki dużych stawów

- duże zabiegi korekcyjne kręgosłupa

 -  zabiegi naczyniowe na aorcie brzusznej i piersiowej

- pomostowanie naczyń wieńcowych

- nefrektomia

- histerektomia.

Decyzja o odroczeniu terminu zabiegu powinna być podejmowana indywidualnie w odniesieniu do każdego pacjenta, u którego ma być wykonana operacja, z uwzględnieniem jego aktualnego stanu klinicznego i ryzyk wynikających z przeprowadzenia leczenia operacyjnego w późniejszym terminie.

Pacjentom, co do których zostanie podjęta decyzja o odroczeniu operacji, należy wyznaczyć kolejny termin zabiegu.

Aktualizacja kolejki powinna być przeprowadzona z uwzględnieniem daty zgłoszenia się pacjenta ze skierowaniem u świadczeniodawcy.

 

 

Źródło: ŁOW NFZ

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij