Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Olimpijskie emocje w Arenie

Moc sportowych, olimpijskich emocji towarzyszyła międzyszkolnym zawodom sportowym „Olimpijskie Iskry w Arenie”, które na zakończenie tomaszowskich ferii odbyły się 27 lutego w Arenie Lodowej.

Sportowe zmagania podzielone były na dwie części: praktyczną i teoretyczną. Część praktyczna odbyła się na lodowisku, gdzie zawodnicy uczestniczyli w rywalizacji sportowej w czasie pokonywania toru przeszkód, jazdy na czas i strzału na bramkę. Podczas części teoretycznej uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę w quizie „Pekin 2022” oraz rozwiązując „Krzyżówkę Olimpijską”. Ostatnim akcentem zawodów było wykonanie plakatu związanego z tematyką igrzysk olimpijskich pod hasłem - „Polacy w Pekinie”.

Na podium zawodów stanęły trzy szkoły.

I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 12 im. Jana Pawła II;

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 11;

III miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 im. Aleksandra Kamińskiego.

Celem zawodów było m.in. promowanie aktywności sportowej w środowisku szkolnym oraz poszerzanie zainteresowań sportowych wśród dzieci i młodzieży. Organizatorzy zadbali o upowszechnianie idei olimpijskiej i zasad fair play wśród uczniów tomaszowskich szkół. W zawodach wzięły udział wszystkie tomaszowskie szkoły podstawowe.

Zwycięzcą gratulujemy. Nauczycielom wychowania fizycznego dziękujemy za pomoc i zaangażowanie przy organizacji zawodów.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij