Pięć medali Mistrzostw Polski juniorów młodszych w kręglarstwie dla KS Pilica

Od 18 do 20.06.21. na kręgielni w Tucholi odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów młodszych w kręglarstwie klasycznym. W starcie indywidualnym do finału dostało się 7 z dziewięciu juniorek i 1 z dwóch startujących juniorów z KS Pilica. Rewelacyjnie zagrała Aleksandra Skoneczna atakując z 8 miejsca, która ustanawiając swój kolejny rekord życiowy 586 została mistrzynią Polski.

W drużynowych mistrzostwach Piliczanki w składzie: Kornelia Kujda, Aleksandra Skoneczna, Małgorzata Kompa, Daria Zdulska również zostały mistrzyniami Polski. Druga nasza drużyna w składzie: Daniela Busiak, Julia Karp, Nikola Przybyła, Wiktoria Król zajęła 4 miejsce.

W konkurencji par Kornelia Kujda i Aleksandra Skoneczna wywalczyły brązowy medal, przegrywając z parami KS Polonia Łaziska Górne i MLKS Tucholanka Tuchola.

Para juniorów Michał Skalski, Norbert Kolecki zajęła 6 miejsce.

W konkurencji sprintów Daria Zdulska wywalczyła wicemistrzostwo Polski, a Aleksandra Skoneczna zdobyła brązowy medal, Kornelia Kujda zajęła 8 miejsce przegrywając w pojedynku z Nikolą Kobiór z KS Łaziska Podgórne, która później została mistrzynią w tej konkurencji.

Miejsca pozostałych zawodników Pilicy:

Indywidualnie: Kornelia Kujda 5, Daria Zdulska 7, Daniela Busiak 13, Małgorzata Kompa 14, Aleksandra Przybyła15, Julia Karp 16, Nikola Przybyła 19, Wiktoria Król 21. Norbert Kolecki 16, Michał Skalski 29.

Pary: Kompa- Karp 6, Zdulska-Busiak 7, Król- Przybyła Nikola 10, Skalski-Kolecki 13.

Tandemy mieszane: Kompa-Skalski 8, Karp-Kolecki 9.

Sprint: Kujda 8, Kolecki 10.

W Mistrzostwach Polski przyznawane są przez Ministerstwo Sportu punkty Systemu Sportu Młodzieżowego. Pilica zdominowała pozostałe kluby zdobywając 50 pkt przed KK Dziewiątka-Amica Wronki 38 i KS Polonia Łaziska Górne 37,5.

W klasyfikacji województw Pilica jako jedyny reprezentant łódzkiego zajęła 2 miejsce po woj. wielkopolskim na dorobek którego składa się wynik sześciu klubów. W klasyfikacji medalowej Pilica również uplasowała się na 2 miejscu zdobywając 2 złote, srebrny i 2 brązowe medale. Gratulujemy!