Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Pierwsza pomoc ‒ Miejski Zakład Komunikacyjny uczy zachowań ratujących ludzkie życie

Mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego oraz inni podróżni korzystający z transportu zbiorowego w naszym mieście będą mogli w trakcie podróży autobusami poznać lub utrwalić sobie podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w przypadku zagrożenia życia. W tomaszowskich emzetkach pojawiły się właśnie plansze „Pierwsza pomoc ‒  ABC”.


pierwsza pomoc MZK plansze


Plansze naklejone zostały na szybach w przestrzeni przeznaczonej dla pasażerów. Zamieszczone na nich instrukcje ‒ zarówno w formie opisowej, jak i graficznej ‒ w sytuacjach zagrożenia podpowiedzą podróżnym, jak prawidłowo zareagować i pomóc osobie poszkodowanej.

‒ Dobrze, aby te dwie proste czynności, czyli 30 ucisków klatki piersiowej i dwa wdechy, które mogą komuś uratować życie, stały się dla nas rutynowym i naturalnym działaniem. Ważne, żebyśmy nie bali się podejść do człowieka, by udzielić mu pierwszej pomocy, bez względu na to, czy jest przytomny czy nie. Dla osoby poszkodowanej liczy się każda minuta ‒ mówi Wioletta Magin, prezes zarządu Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Tomaszowie Mazowieckim. ‒ Mamy nadzieję, że podróżując transportem zbiorowym do pracy, szkoły czy na zakupy, pasażerowie zwrócą uwagę na plansze i tym samym będą pozyskiwać lub utrwalać swoją wiedzę w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Z instrukcji zamieszczonej na planszy można dowiedzieć się m.in., jak prawidłowo ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, jak postępować z osobą, która się zadławiła, co robić, gdy poszkodowany stracił przytomność czy jak prawidłowo użyć defibrylatora do przywrócenia akcji serca. Podany jest też numer telefonu alarmowego.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij