Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Placówki wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży już prawie gotowa

Na ukończeniu są już prace remontowo-adaptacyjne w budynku przy ul. Św. Antoniego 48, w którym powstanie Placówka Wsparcia Dziennego dla dzieci i młodzieży. W obiekcie realizowane będą zajęcia indywidualne i grupowe rozwijające kompetencje dzieci i młodzieży (m.in. informatyczne, porozumiewania się w językach obcych, umiejętności uczenia się, z zakresu świadomości i ekspresji kulturalnej, społecznych i obywatelskich). Na miejscu będzie również świadczone wsparcie psychologiczne.

Obecnie w pomieszczeniach odbywa się m.in. malowanie ścian i sufitów, montaż paneli podłogowych i płytek, montaż drzwi, montaż wyposażenia łazienkowego i kuchennego.

W budynku powstanie sala informatyczno-językowa, duża sala zajęciowa, czytelnia – pomieszczenie do spędzania czasu wolnego, przestrzeń do nauki i zabawy, pokój psychologa, pomieszczenie socjalne oraz trzy łazienki. Obiekt będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Placówka będzie przeznaczona dla dzieci i młodzieży zagrożonej ubóstwem i wykluczeniem społecznym w celu integracji społecznej oraz zapobiegania patologiom. Każdej osobie korzystającej z placówki zostaną zapewnione materiały na zajęcia i poczęstunek. Placówką Wsparcia Dziennego dla dzieci i młodzieży administrować będzie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim. Planowany termin ukończenia prac remontowo-adaptacyjnych zaplanowano na II połowę października br.

Przypominamy, że jeszcze tylko do 15 października trwa ogłoszony przez Urząd Miasta konkurs na nazwę placówki skierowany do mieszkańców miasta. Szczegóły – link.

(Na zdjęciach stan prac adaptacyjnych oraz wizualizacje).


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij