Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Podsumowanie projektu „Kolorowa Lokomotywa”

Ponad 250 dzieci wzięło udział w podsumowaniu 7. edycji projektu „Kolorowa Lokomotywa” organizowanego przez Łódzki Dom Kultury. Podczas uroczystego finału rozstrzygnięto konkursy zorganizowane dla uczestników oraz konkurs medialny pn. „Promujemy ekologię”. 

finał kolorowa lokomotywa

Wśród laureatów znalazły się również reprezentantki naszego miasta. Kornelia Mokrogulska otrzymała I nagrodę w kategorii „Eko system” oraz wyróżnienie w kategorii „Natura jest eko”, natomiast Ewa Kałuża zdobyła III nagrodę w kategorii „Naturą malowane”.  

W wydarzeniu wzięli udział zaproszeni goście, w tym dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego – Hieronim Andrzejewski oraz opiekun Leśnej Osady Edukacyjnej w Kole – Paweł Kowalski.

Projekt łączy ze sobą kulturę i ekologię i co roku zabiera na wycieczki ponad tysiąc dzieci z terenu województwa łódzkiego. Zadaniem projektu było połączenie warsztatów artystycznych z praktycznymi zadaniami ochrony i pielęgnowania najbliższego otoczenia. Działania warsztatowe miały za zadanie edukować i pobudzić w młodych ludziach potrzebę zgłębienia wiedzy z zakresu ochrony środowiska, wykształcić postawy proekologiczne, obudzić w odbiorcach indywidualną odpowiedzialność za stan środowiska. W oparciu o kształtowaną świadomość ekologiczną uczestnicy zostali ukierunkowani na obudzenie talentów i pasji w działaniach artystycznych inspirowanych przyrodą regionu. Dodatkowo projekt ukierunkowany był na promocję walorów przyrodniczych regionu na teranie 7 Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego. Odbiorcy projektu edukowani byli z tradycji, potencjału i możliwości, jakie płyną z materialnego i niematerialnego dziedzictwa kulturowego regionu łódzkiego bazującego na plonach ziemi. Tworzone artefakty artystyczne były stricte ekologiczne, warsztaty realizowane bowiem były przede wszystkim poprzez zużycie materiałów naturalnych oraz wtórnych.

Partnerami projektu byli: Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, Związek Polskich Fotografów Przyrody Okręg Łódzki oraz Leśna Osada Edukacyjna w Kole.

Projekt dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
 

Źródło: Miejskie Centrum Kultury

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij