Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Powędruj karbońskimi lasami

Do 28 listopada w tomaszowskim muzeum można powędrować karbońskimi lasami. A wszystko za sprawą wystawy zatytułowanej „Wędrówka po karbońskich lasach”, na której można wczuć się w atmosferę panującą na Ziemi miliony lat temu.

Na wystawie zaprezentowano rośliny świata karbońskiego, uwęglone fragmenty karbońskich roślin drzewiastych, z których powstały złoża węgla. Wystawa to także zwierzęta w naturalnych rozmiarach: ogromny stawonóg, płaz i ważka oraz liście egzotycznych paproci z całego świata.

Przy okazji trwania wystawy placówka organizuje warsztaty i lekcje muzealne dostosowane do wieku, które będą się odbywać pod hasłem „Biwak w karbońskim lesie”. W czasie zajęć ich uczestnicy zgromadzą się przy ognisku… Warsztaty są skierowane do młodszych dzieci (kl. I, II, III), natomiast lekcja muzealna do młodzieży (kl. IV, V, VI, VII, VIII). Na zajęcia muzeum zaprasza od 27.09.2021.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij