Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Powstanie nowa droga na terenie byłego „Wistomu” – umowa z wykonawcą podpisana

Tomaszowska firma „Binstal” Honoraty i Przemysława Tchórzów zajmie się rozbudową drogi na terenie byłych Zakładów Włókien Chemicznych „Wistom”. Umowa z wykonawcą została podpisana 6 grudnia br. Koszt inwestycji wyniesie 7 348 000 złotych brutto.droga na wistomie podpisanie umowy


Nowa droga od strony południowej połączy się z ul. Spalską, a od strony północnej z ul. Piaskową. Natomiast od strony zachodniej i wschodniej graniczyć będzie z zabudowaniami po dawnej fabryce.

Układ drogowy w tej części miasta został wytyczony w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego w taki sposób, by zapewniać komunikację ze wszystkimi obecnie istniejącymi działkami na terenie byłych Zakładów Włókien Chemicznych „Wistom”.

W ramach zadania powstanie ulica o długości około 1800 m i szerokości ok. 6 metrów o nawierzchni bitumicznej. Roboty budowlane obejmą też prace rozbiórkowe i wyburzeniowe obiektów oraz wycinkę drzew i krzewów kolidujących z planowaną inwestycją. Wykonane zostaną zjazdy i chodniki oraz umocnione pobocza. Wybudowany zostanie przepust pod drogą na rzece Luboczance, a także kanalizacja deszczowa wraz z odwodnieniem. Przebudowane będą sieci energetyczna i telekomunikacyjna. Zadanie obejmie także urządzenie zieleńców oraz budowę oświetlenia ulicznego.

W ramach odrębnego zamówienia będzie realizowana na tym terenie budowa wodociągu oraz kanalizacji sanitarnej.

Dzięki nowej infrastrukturze wzrośnie wartość nieruchomości przedsiębiorców prowadzących na terenie byłego „Wistomu” działalność gospodarczą, a także zostaną uwolnione kolejne tereny inwestycyjne. W rezultacie będą mogły powstać nowe firmy i nowe miejsca pracy.

Umowę na budowę drogi na „Wistomie” w imieniu inwestora, czyli Gminy Miasto Tomaszów Mazowiecki, podpisał prezydent Marcin Witko, natomiast w imieniu wykonawcy Honorata Tchórz, współwłaścicielka firmy „Binstal”. W podpisaniu dokumentów brał również udział Tomasz Jurek, zastępca prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego.

Inwestycja realizowana będzie w cyklu dwuletnim. Jej zakończenie planowane jest na 30 sierpnia 2021 roku.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij