Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Przedszkolaki na tropie Koziołka Matołka

Dzieci z grupy „Tropiciele” z Przedszkola nr 7 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 biorą udział w projekcie ogólnopolskim pod hasłem „Idź ty lepiej Koziołeczku szukać swego Pacanowa”.

W ramach projektu przedszkolaki mogły dowiedzieć się, kto jest autorem i ilustratorem komiksu o Koziołku Matołku oraz dokąd wędruje tytułowy bohater. Przygotowały również w przedszkolu poświęcony mu kącik. Nauczyły się także piosenki zatytułowanej „Podróż do Pacanowa” i zwiedziły wirtualnie Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie, gdzie obejrzały eksponaty związane z bohaterami polskich bajek. „Tropiciele” stworzyli również plakat zachęcający do odwiedzin Pacanowa.

Wspólnie z Koziołkiem dzieci postanowiły także pomóc zwierzętom z tomaszowskiego schroniska, organizując zbiórkę karmy dla psów i kotów. „Tropiciele” w ramach projektu miały jednocześnie okazję poznać ciekawy region Polski tj. Kaszuby, usłyszały gwarę kaszubską w piosence „Kaszubskie nuty”.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij