Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Przedszkolaki recytowały wiersze

„Wiersze znane i lubiane” – pod takim hasłem odbył się 13 lutego w Przedszkolu nr 20 w Tomaszowie Mazowieckim XVII Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski. Wzięło w nim udział 22 dzieci reprezentujących placówki z naszego miasta, a także z Ujazdu, Niewiadowa i Czerniewic.


konkurs rcytatorski przedszkole nr 20 2020


Konkurs przeznaczony był dla pięcio- i sześciolatków. Każde przedszkole, które do niego przystąpiło, mogło zgłosić tylko jednego uczestnika.

Małych recytatorów oceniało jury w składzie: Iwona Sudak ‒ dyrektor Wydziału Edukacji UM, Dorota Iwanicka z Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Agnieszka Dąbrowska z Miejskiego Centrum Kultury, które brało pod uwagę dobór tekstu, jego pamięciowe opanowanie, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny.

Po burzliwych obradach pierwsze miejsce przyznano Darii Yamelianovej z Przedszkola Samorządowego w Osiedlu Niewiadów, która wyrecytowała „Słonia Trąbalskiego” Juliana Tuwima. Drugą nagrodę ex aequo otrzymali Krystian Karpowicz, reprezentujący Szkołę Podstawową nr 7 (za interpretację wiersza „Leń” Jana Brzechwy), a także Filip Pluta z Przedszkola nr 12 (który zaprezentował wiersz „Okulary” Juliana Tuwima). Trzecim miejscem podzieliły się Zuzanna Czarnecka z Przedszkola nr 8 („Trolle” Anny Jedyk-Psut) oraz Julia Dolot z Przedszkola nr 20 („Samochwała” Jana Brzechwy).

Wyróżnienia wyrecytowali: Antonina Zerek z Przedszkola nr 11, Tomasz Cichowski z oddziału przedszkolnego „Tęczowa Akademia” w SP nr 12, Alan Wołczyk z Przedszkola nr 19, Lena Klimek z Przedszkola Samorządowego w Ujeździe i Antoni Grduk z Przedszkola nr 7.

Wydarzenie, którego organizatorkami były Renata Pakowska i Dorota Paś, urozmaiciły występy dzieci z Przedszkola nr 20 oraz wspólne zabawy i pląsy.

Źródło: Przedszkole nr 20


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij