Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Przedszkolaki uczyły się, jak segregować odpady

Pracownicy tomaszowskiego Zakładu Gospodarki Wodno-Kanalizacyjnej 24 lutego odwiedzili dzieci z Przedszkola nr 11. Przeprowadzili z nimi zajęcia edukacyjne na temat segregacji odpadów i ochrony środowiska.


ZGWK edukacja w Przedszkolu nr 11


Goście opowiedzieli przedszkolakom o swojej pracy i jej kulisach, podkreślając, jakie ma ona znaczenie dla mieszkańców miasta, a także jak wpływa na ochronę środowiska.

Dzieci dowiedziały się również, jak wielkie znaczenie ma selektywne zbieranie odpadów w aspekcie ekonomicznym, środowiskowym oraz technologicznym. Przy okazji wykazały się dużą wiedzą na temat oznaczeń kolorystycznych pojemników i worków, do których należy wrzucać poszczególne frakcje odpadów, jak również recyklingu.

W ramach praktyki uczestnicy spotkania mieli okazję wraz z maskotką spółki „Kropelką” spróbować segregacji przykładowych śmieci.

Aby przekazywana wiedza jak najlepiej została przyswojona przez najmłodszych tomaszowian, pracownicy ZGWK przekazali ją w formie przygotowanych przez siebie bajek dotyczących segregacji odpadów i ochrony środowiska.

Na zakończenie przedszkolaki otrzymały ulotki i inne materiały promujące oszczędzanie zasobów naturalnych, jak również balony i słodycze.

Źródło: Zakład Gospodarki Wodno-Kanalizacyjnej


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij