Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Radni przyjęli rezolucję w sprawie protestu pracowników oświaty

Podczas X Nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego radni stosunkiem głosów 12 za 7 przeciw, przyjęli stanowisko dotyczące protestu pracowników oświaty. Poniżej treść rezolucji oraz relacja wideo z obrad.

Na podstawie § 35 ust. 2 Regulaminu Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego stanowiącego załącznik nr 6 do Statutu Miasta Tomaszowa Mazowieckiego uchwalonego uchwałą nr XXIV/185/08 Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego z dnia 27 lutego 2008 roku w sprawie Statutu Miasta Tomaszowa Mazowieckiego (t.j. Dz. Urz. Woj. Łódzkiego z 2017r., poz. 2527, z 2018r., poz. 4675) Rada Miejska Tomaszowa Mazowieckiego uchwala,
co następuje:

1. Radni Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego wyrażają zrozumienie dla postulatów pracowników oświaty. Nauczyciel to ważny i prestiżowy zawód, u podstaw którego leży dobro naszych dzieci. To od nauczycieli zależy jakość nauczania i to jak młodzi ludzie zostaną przygotowani do dorosłego życia. Mamy głęboką nadzieję, że porozumienie zostanie osiągnięte.

Jednocześnie apelujemy do nauczycieli, żeby w swoich planach strajkowych nie zapomnieli o tym, co leży u podstaw ich zawodu i uwzględnili pomoc uczniom przy egzaminach – to jeden z najważniejszych momentów w ich dotychczasowym życiu, który zaważy na ich całej przyszłości oraz nie wprowadzanie chaosu informacyjnego wśród rodziców, którzy są mocno zdezorientowani sytuacją. Prosimy zatem rodziców, dzieci i nauczycieli o zrozumienie
i odpowiedzialność.

2. Rezolucja wchodzi w życie z dniem podjęcia.Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij