Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Razem dla seniora – coraz więcej osób dołącza do akcji

Już blisko 90 seniorów z Tomaszowa Mazowieckiego korzysta z ciepłych, a co ważne, nieodpłatnych  posiłków przygotowywanych przez pracowników samorządowego żłobka. Dzięki akcji zainicjowanej przez prezydenta miasta osoby starsze nie muszą wychodzić z domów, by zrobić zakupy produktów potrzebnych do ich przygotowania. Nie narażają się tym samym na zakażenie koronawirusem.

 

Oprócz pracowników żłobka w pomoc seniorom w tej formie zaangażowani są również urzędnicy z Wydziału Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia Urzędu Miasta, strażnicy miejscy, pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, harcerze, wolontariusze WOŚP, ale również osoby indywidualne i przedstawiciele organizacji pozarządowych, którzy dostarczają osobom starszym ugotowane w żłobku posiłki.

Kiedy 23 marca ruszono z pomysłem, na liście potrzebujących tej formy wsparcia było 10 osób. Dziś wydawanych jest już blisko 90 porcji, a po świętach wielkanocnych ‒ jak informuje Wanda Rybak, koordynatorka akcji ‒ będzie ich z pewnością jeszcze więcej, bo wciąż zgłaszają się lub są zgłaszani przez sąsiadów potrzebujący pomocy seniorzy.

Tym samym wzrośnie też zapotrzebowanie na produkty, z których gotowane będą obiady. ‒ Nasze zapasy powoli się kończą, tym bardziej, że dodatkowo przed świętami przygotowaliśmy dla seniorów paczki żywnościowe, w których znalazły się m.in. jajka, owoce i inne przydatne im produkty ‒ mówi Izabela Białkowska, dyrektorka Samorządowego Żłobka nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim. ‒ Zwracamy się więc z prośbą do osób, a zwłaszcza przedsiębiorców, którzy chcieliby się włączyć w naszą akcję, by wsparli nas i  przekazali nam produkty spożywcze. Chodzi zwłaszcza o takie, z których można ugotować zupy, m.in. makarony, kasze, ryż, warzywa, mięso czy przyprawy.

Nadal można też zgłaszać osoby potrzebujące pomocy, a także dołączyć do akcji  jako wolontariusz. Kontakt do koordynatorki projektu: 513 365 360.

 Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij