Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Rekordowa kwesta

Podczas XXIV Kwesty Cmentarnej „Ratujmy Tomaszowskie Cmentarze” zebrano rekordową sumę datków w kwocie 11.630,566 zł. To najwyższa zebrana suma w historii tomaszowskich kwest.

Kwestę rozpoczęto 28 października w sali PCAS przed koncertem Piwnicy Pod Baranami. Wtedy wolontariusze TPTM zebrali kwotę 1.455,01 zł. Natomiast w dniu 1 listopada na Cmentarzu Katolickim, Ewangelickim i Wojennym przy ul. Smutnej oraz Cmentarzu Komunalnym przy ul. Dąbrowskiej zebrano kwotę 10.175,66 zł.

Kwestowało około 110 wolontariuszy: przedstawiciele władz miasta i powiatu, uczniowie z nauczycielami ze szkół (ZSP nr 2, ZSP nr 3, II LO) i jak co roku członkowie Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Związku Nauczycielstwa Polskiego, Jednostki Strzeleckiej 1002, Związku Harcerstwa Polskiego i kilka indywidualnych osób.Zgodnie z tradycją na grobach zasłużonych, honorowych członków TPTM zapłonęły znicze.

Kwesta potrwa jeszcze do 15 grudnia – wpłaty na konto TPTM w Banku Spółdzielczym w Białej Rawskiej nr 21 9291 0001 0125 7997 2000 0010. Można także wrzucać datki do puszki w siedzibie TPTM w Galerii Sztuki Arkady w Tomaszowie (ul. Rzeźnicza 4). Zebrane pieniądze przeznaczone będą na renowację nagrobka śp. chor. pilota Stanisława Laskowskiego, uczestnika walk z wojskiem niemieckim po wybuchu II wojny światowej, a później żołnierza Polskich Sił Powietrznych na Zachodzie. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.tptm.pl

Zarząd TPTM serdecznie dziękuje niezawodnym partnerom, wolontariuszom, mediom i ofiarodawcom na zaangażowanie w tegorocznej kweście.

(Fot. Jednostka Strzelecka 1002 w Tomaszowie Mazowieckim - OSW Strzelec)

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij