Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Rekrutacja do klas pierwszych ‒ rodzice nie muszą odwiedzać szkół

Biorąc pod uwagę obecną sytuację związaną z wprowadzeniem stanu epidemiologicznego w naszym kraju oraz zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Edukacji Narodowej w tomaszowskich szkołach i przedszkolach publicznych w procesie rekrutacji wprowadzone zostają rozwiązania organizacyjne służące ograniczeniu niebezpieczeństwa zarażenia się COVID-19. Pozwolą jednocześnie na sprawne przeprowadzenie postępowania rekrutacyjnego.

 

dzieci nabór 2020


W publicznych szkołach podstawowych na terenie Tomaszowa Mazowieckiego prowadzony jest nabór uczniów do klas pierwszych. Postępowanie rekrutacyjne potrwa do 8 maja 2020 r. Od 10 maja do 24 czerwca wyznaczony jest termin rekrutacji uzupełniającej. Zarówno teraz, jak i w naborze uzupełniającym dokumenty potrzebne do zapisu dziecka można będzie pobrać ze stron internetowych szkół, wypełnić oraz dostarczyć z wykorzystaniem m.in.:

‒ wyznaczonych w szkołach skrzynek e-mailowych do przesyłania zeskanowanych dokumentów,

‒ skrzynek umieszczonych na zewnątrz budynku

‒ lub innych rozwiązań wskazanych bezpośrednio przez szkoły.

Przypominamy też, że rekrutacja uzupełniająca do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzona jest z wykorzystaniem elektronicznego sytemu „Nabór 2020”, co pozwala na uniknięcie przez rodziców dziecka wychodzenia z domu i nie wymaga kontaktu z pracownikami placówek. Wypełnione w systemie wnioski będzie można składać do placówek w sposób elektroniczny lub wskazany przez dyrektorów.

Szczegółowy sposób załatwiania ww. spraw zostanie podany na stronach internetowych przedszkoli i szkół, a wszelkich informacji oraz pomocy w wypełnieniu dokumentów udzielać będą telefonicznie pracownicy tych placówek.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij