Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2016-04-15

Relikwie św. Antoniego są już w Tomaszowie

Od 16 maja relikwie świętego Antoniego będą peregrynować po parafiach dekanatu tomaszowskiego. Zostały one przywiezione w ostatnich dniach z Padwy. W czerwcu, w trakcie Tygodnia Antoniańskiego, św. Antoni zostanie ogłoszony patronem Tomaszowa Mazowieckiego i powiatu tomaszowskiego. Uroczystości zostaną połączone z obchodami 1050-lecia chrztu Polski.

Relikwie św. Antoniego są już w Tomaszowie

7 kwietnia w bazylice św. Antoniego w Padwie, ks. bp Ireneusz Pękalski w asyście ks.  Zygmunta Niteckiego dziekana tomaszowskiego i ks. Edwarda Wieczorka proboszcza parafii p.w.  św. Antoniego w Tomaszowie, otrzymali z rąk kustosza padewskiego, relikwie św. Antoniego. W uroczystości wzięli udział tomaszowianie, a także przedstawiciele samorządów z prezydentem Marcinem Witko i starostą Mirosławem Kuklińskim na czele.

Tydzień Antoniański rozpocznie się 13 czerwca. Oficjalnie ustanowienie św. Antoniego patronem miasta i powiatu odbędzie się 18 czerwca podczas uroczystej Mszy Świętej.

Wkrótce więcej szczegółów.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij