Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Remont przejazdu kolejowego na ul. Warszawskiej – zmiany w kursach MZK

O północy z czwartku na piątek (z 18 na 19 października br.) w związku z planowanym remontem zamknięty zostanie przejazd kolejowy w ciągu ulicy Warszawskiej w Starzycach. Utrudnienia dla kierowców i mieszkańców potrwają do 22 bm. do godziny 22. Na ten czas zmienią się także trasy trzech linii autobusowych MZK. Objazdami jeździć będą linie nr 8, 12 i 35. Dla kilku kursów linii nr 7 trasa zostanie wydłużona do (z) Wilanowa.

mzk hybryda objazd

Od piątku (18 października) obowiązywać będą nowo wywieszone na przystankach rozkłady jazdy z oznaczeniem objazdowej trasy przejazdu.  Początkowe godziny kursów dla kierunku od centrum nie ulegają zmianie, należy jednak sprawdzić trasę przejazdu danym kursem.

Dla linii 12 i 35 obowiązuje jedna trasa objazdowa dla obu kierunków, linia nr 8 będzie miała  kilka wariantów tras objazdowych w zależności od obsługiwanych przystanków końcowych i wyznaczonych przystanków po trasie.

Szczegółowe trasy objazdów:

Linia nr 8

Dla przejazdów do (z) MZK rozkład bez zmian. Dla kursów „za tory” i kursów powrotnych z przystanków przy ulicach Piaskowej i Wysokiej obowiązują nowe przystanki końcowe:  „Piaskowa – Smolna” - dla kursów nieobsługujących zakładów pracy przy „FM Logostic” i „Roldrob” - dla kursów „pracowniczych”. Tylko autobusy linii nr 8 (i wyznaczone kursy linii nr 7) będą obsługiwały dzielnicę „za torami”. Linia nr 12  skończy trasę przy starej pętli - ulica Tamka  (przystanki tymczasowe), linia 35 z dworca będzie przejeżdżała ulicami Spalską i Luboszewską  w kierunku Luboszew.

W przypadku tras objazdowych autobus linii nr 8 nie będzie obsługiwał wszystkich przystanków przy ulicy Warszawskiej i po trasie objazdu. Uwaga: aby zachować obowiązujący rozkład linii nr 8 i ograniczyć ewentualne opóźnienia po trasie objazdu „ósemka” zatrzyma się tylko na wyznaczonych przystankach. Obowiązujące przystanki opisane są przy poszczególnych wariantach tras.

Trasy przejazdu dla linii nr 8 od centrum do ul. Warszawskiej stałą trasą, dalej warianty dla objazdów:

-  ulicą gen. Grota-Roweckiego, Spalską, dalej Piaskową, Wysoką, po trasie objazdu obowiązują przystanki: gen. Grota-Roweckiego/Warszawska, Kaczka – obustronnie, dodatkowy przystanek przy drodze na „Wistom”,

-  ulicą Główną, Dworcową, Spalską, dalej jw., po trasie objazdu obowiązują przystanki: Główna/Warszawska, dworzec, Kaczka – obustronnie, dodatkowy przystanek przy drodze na „Wistom”.

Po przejechaniu przejazdu kolejowego na ul. Spalskiej obowiązują kolejne warianty trasy zgodnie z opisem wstępnym, część kursów odbywać się będzie ulicą Piaskową z przystankiem końcowym: Piaskowa/Smolna. Nowy kurs do centrum od opisanego przystanku ulicami: Północną, Wysoką, Piaskową, Luboszewską. Oznaczonymi kursami MZK obsługiwać będzie zakłady Chipita, Roldrob i FM Logistic.

Autobusy linii nr 8 dla kierunku „za tory” będą oznaczone dodatkowymi tablicami typu: „przez Grota-Roweckiego”, „przez dworzec”, „Chipita”, „przez Północną”.

Dla kursów od zakładów FM Logistic autobus zatrzyma się na przystanku Wysoka/Warszawska, podobnie dla kierunku odwrotnego. Uwaga: na czas prac remontowych odjazdy autobusu linii nr 8 z przystanków przy FM Logistic i Roldrob zostaną przyspieszone w stosunku do stałego czasu rozkładowego.

Na czas objazdu linia nr 8 nie będzie obsługiwała przystanków „Wilanów”, w dni powszednie dodatkowe kursy linii nr 7 skierowane do (z) Wilanowa.

Prosimy pasażerów korzystających z linii nr 8 o dokładne zapoznanie się ze zmianami i korzystanie z tymczasowych rozkładów.

Linia 12

Na czas prac rentowych trasa autobusu zostaje skrócona do ulicy Tamka. Obowiązuje przystanek tymczasowy przy Tamka (obustronny). Nieobsługiwane będą przystanki „za torami”.  Zakład  FM Logistic obsługiwać będą wyznaczone kursy linii nr 8.

Linia 35

Trasa przejazdu linii nr 35 od centrum do dworca bez zmian,  dalej przejazd ulicami: Dworcową Spalską, Luboszewską – po trasie obowiązują wszystkie dotychczasowe przystanki i dodatkowe Luboszewska/Wysoka (obustronnie). Skrócenie trasy może wymusić kilkuminutowy postój przy dworcu dla wyrównania do czasu rozkładowego.

Linia 7

Tylko linia nr 7 obsłuży przystanki: Wilanów i przy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Oprócz stałych będą dodatkowe kursy linii nr 7.

W dni powszednie:

- ze Smugowej do Wistomu o godz.:  5.49, 13.19, 13.49

- z Wistomu o godz.: 6.16, 14.16, 22.12x  (kurs do dworca, dalej jako linia nr 2, celem dalszego przejazdu sugerowana jest przesiadka na ul. Spalskiej do autobusu linii nr 8).

W soboty i niedziele Wilanów nie będzie obsługiwany.

Trasy objazdowe obowiązywać będą do 22 października włącznie (do końca doby).

Za utrudnienia przepraszamy.

Źródło: Miejski Zakład Komunikacyjny

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij