Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Rewitalizacja Przystani Miejskiej. Będziemy aplikować o środki zewnętrzne

W trakcie czwartkowej sesji Rady Miejskiej, radni przyjęli uchwałę w sprawie projektu partnerskiego, którego celem jest podniesienie jakości zasobów turystycznych doliny rzeki Pilicy poprzez rozwój infrastruktury rekreacyjno-wypoczynkowej. Będzie on realizowany wspólnie z gminami: Tomaszów Mazowiecki,  Inowłódz, Rzeczyca, powiatem tomaszowskim i stowarzyszeniem Dolina Pilicy. Miejska część projektu dotyczyć będzie przede wszystkim Przystani Miejskiej.

Sesja

Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały, wszyscy partnerzy widząc potrzebę wzmocnienia działań zarówno w zakresie budowy nowej bazy turystycznej, modernizacji dotychczasowej jak i promocji atrakcji turystycznych doliny Pilicy, zdecydowali się na wspólną aplikację o środki. Złożenie w konkursie wspólnej dokumentacji aplikacyjnej i stworzenie komplementarnych i spójnych projektów inwestycyjnych zwiększy szanse na uzyskanie dofinansowania a w konsekwencji pozwoli zrealizować założone cele społeczne i gospodarcze.

Miejska część projektu dotyczyć będzie przede wszystkim Przystani Miejskiej. Zgodnie z założeniami ma powstać tam nowa baza sportowa, rekreacyjna i gastronomiczna. Mowa o elementach małej architektury, zieleni oraz tych, niezbędnych do prowadzenia działalności turystycznej opartej na spływach kajakowych. Jeśli projekt uzyska dofinansowanie unijne, tomaszowianie oraz turyści będą mogli korzystać z kolejnego obiektu, który w połączeniu z Areną Lodową stworzy nowoczesny kompleks rekreacyjno-sportowy.

Gmina-miasto Tomaszów Mazowiecki, gmina Tomaszów Mazowiecki, gmina Inowłódz, gmina Rzeczyca, powiat tomaszowski i stowarzyszenie Dolina Pilicy wchodzą w skład „Obszaru Funkcjonalnego Dolina Rzeki Pilicy w Powiecie Tomaszowskim”.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij