Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2016-02-16

Rozlicz się w Tomaszowie

Zachęcamy do rozliczania podatku dochodowego w Tomaszowie Mazowieckim. Jak to zrobić? Przy rozliczaniu PIT-u wystarczy w części B wpisać aktualne miejsce zamieszkania.

 Plakat promujący akcję

W Tomaszowie pracują i mieszkają osoby, które są zameldowane na terenie innych gmin i tam trafia część ich podatku. Pieniądze, te mogłyby wpłynąć na poprawę jakości życia nas wszystkich w Tomaszowie. Dzięki tym środkom nasze miasto się rozwija, realizowane są nowe inwestycje, budowane są drogi czy też funkcjonują przedszkola, szkoły, placówki kultury i inne instytucje. Płacąc podatek w naszym mieście mamy pewność, że część naszych pieniędzy do nas wróci.

Jak płacić podatek w Tomaszowie? Przy rozliczaniu PIT-u wystarczy w części B wpisać aktualne miejsce zamieszkania.

Przy składaniu rocznych deklaracji podatkowych zachęcamy także do przekazywania 1% na rzecz lokalnych organizacji pożytku publicznego. Wykaz i informacje o prowadzonej działalności można znaleźć na stronie www.tomaszow-maz.pl w dziale Organizacje Pozarządowe. Akcją promującą wspieranie OPP w tej formie jest Kampania społeczna: „A gdy nadchodzi pora PIT-owa, wpisz 1% dla Tomaszowa”. W tym roku akcja prowadzona jest również na terenie powiatu.

Dzięki kampanii udało się znacząco zwiększyć wpływy finansowe lokalnych organizacji, co z pewnością przekłada się na jakość i liczbę prowadzonych inicjatyw na rzecz miasta i powiatu.

W ramach tegorocznej kampanii również zaplanowano bezpłatne dyżury księgowych, pomogą oni w rozliczeniu deklaracji w zamian za przekazanie 1% podatku na rzecz lokalnych OPP. Dyżury będą prowadzone od 17 lutego 2016r. w każdą środę tygodnia do końca okresu rozliczeniowego w godz. 15.00-17.00 w Urzędzie Miasta ul. POW 10/16, główny budynek, parter, pokój nr 7.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij