Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Rozmawiali o bezpieczeństwie w sieci

Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej 25 i 26 lutego zaprosił uczniów z klasy pierwszej i trzeciej Szkoły Podstawowej nr 12 na lekcje biblioteczne poświęcone temu, jak bezpiecznie korzystać z zasobów sieci internetowej. Zajęcia zostały zorganizowane z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu.


bezpieczeństwo w sieci MBP 2020

Dzieci dowiedziały się, czym jest Internet i do jakich celów został stworzony, a także tego, że to od  samych użytkowników sieci zależy, w jaki sposób będą z niej korzystać i do jakich celów ją wykorzystywać. Internet sam w sobie nie jest zły, stanowi źródło wiedzy, jest narzędziem komunikacji, służy rozrywce itp. Jednak niesie też zagrożenia. W trakcie zajęć mówiono m.in. o tym, jak się przed nimi uchronić.

Uczniowie stworzyli listę bezpiecznych zachowań w sieci. Wzięli też udział w ćwiczeniach związanych z bezpieczeństwem w Internecie. Spotkanie urozmaiciły krótkie bajki z serii Sieci@ki.pl.

Źródło: Oddział dla Dzieci i Młodzieży MBP


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij